Мобільні оператори придбали частоти для 4G майже на ₴3 млрд

Мобільні оператори придбали частоти для 4G майже на ₴3 млрд

14:30,
19 Листопада 2024
834

Мобільні оператори придбали частоти для 4G майже на ₴3 млрд

14:30,
19 Листопада 2024
834
Мобільні оператори придбали частоти для 4G майже на ₴3 млрд
Мобільні оператори придбали частоти для 4G майже на ₴3 млрд
Оператори зможуть почати користуватися частотами після сплати вартості придбаних ліцензій до держбюджету.

Мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і Lifecell виграли лоти на придбання ліцензій для користування радіочастотами в діапазонах 2100, 2300 та 2600 МГц на аукціоні, який сьогодні, 19 листопада, провела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК). Регулятор зв’язку продав на аукціоні ліцензії на загальну суму 2,895 млн гривень, повідомила пресслужба НКЕК.

Компанія «Vodafone Україна» виграла перший та п’ятий лоти торгів на отримання 4G-ліцензій та здобула радіочастоти у смугах 1945–1950/2135-2140 МГц та 2575–2610 МГц. Загальна вартість ліцензій становить 988,4 млн гривень, повідомила компанія.

«Ми повністю реалізували свої завдання на сьогоднішньому аукціоні — ми отримали відмінний ресурс, необхідний для надання 4G-послуг достойної якості», прокоментувала генеральна директорка «Vodafone Україна» Ольга Устинова.

Суцільна смуга 20 МГц у діапазоні 2100 та 35 МГц у діапазоні 2600 забезпечить стабільніший 4G-сигнал.  Ємність мережі збільшиться на 30%, а швидкість мобільного інтернету на завантажених ділянках зросте в 1,5 раза, повідомили в компанії.

Другий лот виграв оператор Lifecell з ціною 463 млн гривень у торгах на ліцензії в смугах радіочастот 1935–1940/2125–2130 МГц.

«У цьому тендері другий лот був для нас найбільш стратегічно важливим. По-перше, завдяки нашій наявній перевазі у кількості частот на одного абонента, придбання додаткових 2,5 МГц дозволить Lifecell в короткі терміни підвищити пропускну здатність мережі. Для наших абонентів це означає, що вони матимуть швидший інтернет, стабільне з’єднання і можливість користуватися мережею без зниження якості навіть тоді, коли до неї підключено багато людей», — прокоментував керівник групи компаній DVL, до якої входить Lifecell, Михайло Шелемба.

Компанія «Київстар» виграла третій та четвертий лоти на ліцензії в смугах радіочастот 1940–1945/2130–2135 МГц та в смугах радіочастот 2355–2395 МГц, сумарна вартість їх придбання – понад 1443 млн гривень.

Після сплати вартості придбаних на торгах ліцензій до Державного бюджету переможці аукціону зможуть розпочати активну розбудову своїх мереж на нових частотах та розширювати пропускну здатність каналів зв’язку, що забезпечить вищу якість послуг, повідомили у НКЕК.

Регулятор зв’язку повідомив, що відповідно до умов ліцензій кожен оператор зобов’язався протягом 24 місяців від дати початку дії ліцензії забезпечити використання отриманої смуги частот на не менше ніж 1500 базових станцій, а протягом перших 12 місяців на щонайменше 500 базових станціях.

Забезпечити можливість отримання послуг мобільного інтернету оператори мають поетапно впродовж 24 місяців з початку дії ліцензії: у населених пунктах, на міжнародних автошляхах та національних.

Протягом шести місяців оператори зобов’язалися поступово відновити надання послуг стільникового радіозв’язку на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Росією.

До 2030 року оператори мають забезпечити можливість отримання послуг з використанням радіотехнології IMT із дотриманням вимог щодо рівня якості послуг, затверджених центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, для не менше 95% населення в Україні.

Фото: умовне / НКЕК

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду