В онлайн-кінотеатрі «Титр» стартує показ документальних фільмів «Іван і Марта» та «Будинок зі скалок»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В онлайн-кінотеатрі «Титр» стартує показ документальних фільмів «Іван і Марта» та «Будинок зі скалок»
В онлайн-кінотеатрі «Титр» з’явилися дві нові українські документальні стрічки — «Іван і Марта» Сергія Буковського та «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта. Подивитися фільми можна на сайті чи в мобільному застосунку, повідомив «Титр» на своїй фейсбук-сторінці.
У «Будинку зі скалок» Сімон Леренґ Вільмонт «досліджує тему довгострокових наслідків війни та показує, який відбиток вона залишає на найвразливішій частині суспільства».
Фільм розповідає про соціальних працівників, які працюють у дитбудинку в Лисичанську та створюють безпечний простір для дітей за 20 кілометрів від лінії фронту.
«Будинок зі скалок» створено у співпраці Данії, Швеції, Фінляндії та України. Зйомки на Донбасі тривали понад два роки.
Світова прем’єра відбулася в січні 2022 року на кінофестивалі «Санденс» — там фільм отримав нагороду за найкращу режисуру.
2023 року «Будинок зі скалок» змагався за «Оскар» у номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».
До цього Сімон Леренґ Вільмонт зняв в Україні стрічку «Віддалений гавкіт собак», у якій показує життя десятирічного хлопчика Олега під час бойових дій на Донеччині.
Фільм «Іван і Марта» режисера Сергія Буковського розповідає історію стосунків шістдесятника та літератора Івана Дзюби і його дружини Марти, які прожили разом 62 роки. Це історія про боротьбу з радянською владою, сильну жінку, яка завжди підтримувала свого чоловіка, та дуже ніжне кохання впродовж життя.
Стрічка відкриває загалу, як формувалось коло талановитих однодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники Києва та Львова.
Глядачі побачать епізод з акцією протесту проти масових арештів українських інтелектуалів, ініційованою Дзюбою. Вона відбулася 4 вересня 1965 року під час прем’єри «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова. Дзюбу тоді підтримали Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Михайлина Коцюбинська, Юрій Бадзьо, Світлана Кириченко. Усі вони пізніше втратили через це роботу або були відраховані з вишу. Дзюбу тоді звільнили з посади консультанта літературного відділу видавництва «Молодь».
Ітиметься у фільмі про програмний текст Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація?», що став маніфестом українського дисидентського руху. За нього в 1972 році Дзюбу заарештували, і протягом півтора року він перебував у слідчому ізоляторі КДБ.
Буковський знімав фільм з осені 2018 року й завершив роботу над ним 2022 року, встигши зокрема задокументувати 90-ліття Дзюби в липні 2021-го. Розповідь у фільм ведеться від імені Марти Дзюби.
Іван Дзюба пішов з життя 22 лютого 2022 року, за два дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У прокат фільм «Іван і Марта» вийшов 2 листопада 2023 року.
Зазначимо, онлайн-кінотеатр «Титр» від дистриб’ютора KyivMusicFilm стартував у травні 2022 року і пропонує фільми про культуру та мистецтво. Фільм можна переглянути, купуючи квиток за 95 грн, він буде доступний протягом семи днів.
Читайте також:
- «Ми наводимо фокус на повсякдення». У Київському будинку кіно презентували «МайстерняDOC» українського документаліста Сергія Буковського
- «Якщо нічого терміново не міняти в кіноосвіті, та й взагалі в культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським
- Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом
Фото: анонс фільмів в онлайн-кінотеатрі «Титр»