Військовим та військовозобов'язаним розсилають фейкові листи від правозахисної організації Freedom House
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Військовим та військовозобов'язаним розсилають фейкові листи від правозахисної організації Freedom House
Українським військовим, знайомим та рідним військовозобов’язаних, а також журналістам почали надсилати електронні листи з підбурюванням до залишення військової служби нібито від імені міжнародної правозахисної організації Freedom House. Про це повідомив фактчекерський проєкт «НотаЄнота» на своїй фейсбук-сторінці.
Як дослідили фактчекери, листи розсилають із двох зламаних електронних скриньок info@infogramma.org та information@noti-info.org, до яких міжнародна організація не має стосунку. Скринька Freedom House вказана на її офіційному сайті.
Фактчекери вважають, що йдеться про чергову російську інформаційну атаку, скеровану на деморалізацію українських військовослужбовців, військовозобов’язаних та їхніх близьких.
Лист починається з тексту, що спонукає задуматися про самовільне залишення військової частини попри визначену кримінальну відповідальність за це. До нього вкладено файл із «професійним орієнтуванням», що робити, якщо збираєшся вчинити це.
«У листі мішанина із правдивих і викривлених фактів, проте все зводиться до того, що “повернутися із СЗЧ можна, але ти ж не хочеш. Що тоді робити”. А далі — спонукають до дуже конкретних дій: від крадіжок у супермаркеті до знищення чужих авто», — повідомили в «НотаЄнота».
Аналіз фейкового листа від проєкту «НотаЄнота»
За оцінкою аналітиків, російські пропагандисти зараз використовують реальні проблеми, які є в українському суспільстві і які не достатньо прокомуніковані владою.
«Тема СЗЧ, а також мобілізації та військових буде підніматися все частіше. І лист, надісланий від імені Freedom House, — лише одна частина із цієї інфоатаки», — вважають вони.
- Читайте також: У подкасті Public Talk поговорили про інформаційну гігієну та медіаграмотність військовослужбовців
Про фейкові листи попереджають у Центрі протидії дезінформації
Фото: умовне / oftline.org