Календар подій українського тижня медіаграмотності, - «Фільтр»

Календар подій українського тижня медіаграмотності, - «Фільтр»

09:55,
24 Жовтня 2024
979

Календар подій українського тижня медіаграмотності, - «Фільтр»

09:55,
24 Жовтня 2024
979
Календар подій українського тижня медіаграмотності, - «Фільтр»
Календар подій українського тижня медіаграмотності, - «Фільтр»
Програму можна отримати у форматі PDF-файлу.

Сьогодні, 24 жовтня, стартує Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності UNESCO. Нацпроєкт з медіаграмотності «Фільтр» оприлюднив Календар подій українського тижня медіаграмотності.

«"Фільтр" зібрав для вас найцікавіші події, заплановані в Україні: тренінги, хакатони, конференції, інформаційні кампанії та інші заходи.

Дякуємо всім організаціям, що працюють над розвитком медіаграмотності в Україні», — йдеться в повідомленні.

Відкрив український тиждень національний тест з медіаграмотності, що відбувся 17–20 жовтня.

Сьогодні, 24 жовтня, відбудеться конференція «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», яку організовують «Фільтр», Міністерство культури та стратегічних комунікацій, Центр демократії та верховенства права, ЮНЕСКО, Представництво ООН в Україні, ОБСЄ.

У соціальних мережах стартує кампанія #JustCheckIt, яка триватиме впродовж тижня. ГО «Internews Україна» розпочала в соцмережах серію дописів, з якими читачі зможуть потренувати навички викривати фейки та маніпуляції. Головними героями серії виступають Тіна та Арті з медіаграмотного коміксу «Арті vs Фейк», які долучаються до Марафону медіаграмотності разом з десятками українських журналістів.

Лабіринт медіаграмотності «Не віррр — перевірр» з 24 до 31 жовтня експонуватиметься в Нововолинську. Лабіринт створили в межах освітнього проєкту «Мріємо та діємо», підтримуваного IREX в Україні.

Лабіринт — це мобільна конструкція розміром з одноповерховий будинок, яка складається з 12 кімнат. Тематика кімнат формується так, щоб допомогти учасникам набути та вдосконалити компетентності в інформаційній та медійній грамотності: від розвитку вміння відрізняти факти від суджень, здатності розпізнавати маніпуляції, критично сприймати інформацію до підвищення стійкості до зовнішніх і внутрішніх впливів.

«Smart Angel» із «1+1 media» проводитиме внутрішні тренінги з медіаграмотності, запланований дискусійний клуб та перегляд серіалу з медіаграмотності в корпоративному кінотеатрі.

25 жовтня відбудеться конференція «ДезАут: як вибити маніпуляції за межі інформаційного поля», на якій на запрошення ГО «Інтерн’юз Україна» зберуться представники громадських організацій, медіа та урядових структур для спільного пошуку рішень у боротьбі з дезінформацією в українському інфопросторі.

Плануються чотири дискусійні панелі: 

  • Стан українського інфополя та дезінформаційні загрози в умовах війни.
  • Україна у глобальному інформаційному полі: як діяти у своїх інтересах попри ворожі маніпуляції.
  • Штучний інтелект як засіб протидії дезінформації.
  • Гендерна дезінформація: як Росія впливає на наше інфополе, маніпулюючи питанням гендеру.

У числі запрошених спікерів та спікерок: журналіст, радіо- й телеведучий Вадим Карп’як; директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко; керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей; журналіст і аналітик Texty.org.ua Сергій Міхальков; директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та багато інших.

25 жовтня очікується оголошення старту відбору учасників Всеукраїнського конкурсу «Репортер». Його для шкільної молоді, зацікавленої у блогерстві та журналістиці, спільно організовують нацпроєкт із медіаграмотності «Фільтр», Міністерство культури та стратегічних комунікацій і ПРООН в Україні.

26 жовтня науково-популярне медіа «Куншт» і Goethe-Institut в Україні в партнерстві з MacPaw Space проводитимуть хакатон з медіаграмотності  Mediengeist 3.0. Хакатон проходитиме з 9:00 по 20:00 у MacPaw Space у Києві.

29 жовтня відбудеться онлайн-презентація посібника для вчителів «Здорове медіаспоживання під час війни» від проєкту «Вивчай і розрізняй: інформедійна грамотність в освіті» IREX.

30 і 31 жовтня відбуватиметься міжнародна конференція у межах Глобального тижня медіаграмотності ЮНЕСКО в Йорданії, до якої можна долучитися онлайн.

Фундація «Суспільність» спільно з ЮНЕСКО анонсувала Вечір критичного мислення з режисером Ахтемом Сеітаблаєвим 31 жовтня та з письменницею Оксаною Забужко 5 листопада.

Всеукраїнський урок з медіаграмотності відбудеться 7 листопада. Урок транслюватиметься на телеканалі та ютуб-каналі «Суспільне Культура» об 11:00. До його перегляду запросили приєднатися всі школи.

11 листопада відбудеться міжнародна конференція «Медіаграмотність в умовах війни та глобальних трансформацій», яку організовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у партнерстві з DW Akademie.

Дату оголошення результатів тестування рівня медіаграмотності журналістів та інших працівників медіа від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення повідомлять окремо.

Календар подій тижня медіаграмотності від «Фільтра» у форматі PDF-файлу можна переглянути та завантажити за посиланням.

Детальніше про події в межах Глобального тижня медіаграмотності читайте в публікації «Тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня: що відбуватиметься в Україні та світі».

Фото: «Фільтр»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду