У США техногігантів закликали допомогти протидіяти онлайн-цензурі в Росії та Ірані
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У США техногігантів закликали допомогти протидіяти онлайн-цензурі в Росії та Ірані
У Білому домі у четвер, 5 вересня, провели зустріч із представниками Amazon.com, Google Alphabet, Microsoft, Cloudflare та активістів громадянського суспільства, щоб заохотити американських техногігантів підтримувати пропускну здатність серверсів для в умовах стрімкого росту користувачів програм віртуальних приватних мереж (VPN), повідомив Reuters.
Такі інструменти, підтримувані «Фондом відкритих технологій», що фінансується з американського бюджету, почали активно використовувати в Росії, Ірані, М’янмі та авторитарних державах, які жорстко цензурують Інтернет.
Під час зустрічі президентка фонду Лаура Каннінгем звернулася до представників провідних ІТ-компаній з проханням, щоб вони запропонували субсидійні умови для забезпечення пропускної здатності серверів, щоб задовольнити швидко зростаючий попит на програми VPN, які фінансуються через фонд.
«Протягом останніх кількох років ми спостерігали вибуховий попит на VPN, головним чином викликаний користувачами з Росії та Ірану. — сказала Каннінгем. — Протягом десятиліття ми регулярно підтримували близько дев’яти мільйонів користувачів VPN щомісяця, а зараз це число зросло у понад чотири рази».
«Фонд відкритих технологій» підтримує VPN, які розроблені для роботи в державах, де обмежено доступ до Інтернету. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, США збільшили фінансування VPN, підтримуваних фондом.
Проте фонду важко задовольнити підвищений попит у таких країнах, як Росія, М’янма та Іран, де інтернет-цензура сильно обмежує доступ до зовнішньої інформації.
За словами Каннінгем, близько 46 мільйонів людей щомісяця користуються мережами VPN, які підтримуються США. При цьому, за її словами, значну частину бюджету становить вартість розміщення цього мережевого трафіку на серверах приватного сектора.
«Ми хочемо підтримати цих додаткових користувачів, але у нас немає ресурсів, щоб задовольнити цей стрімкий попит», — сказала вона.
Як відомо, VPN допомагають користувачам приховати свою особу та змінювати своє місцезнаходження в Інтернеті, щоб обійти географічні обмеження щодо поширення контенту або уникнути технологічної урядової цензури, шляхом маршрутизації інтернет-трафіку через зовнішні сервери, які не контролюються урядами.
- Читайте також: Блокування новинних сайтів є втручанням у права користувачів навіть попри можливість доступу до них через VPN, — рішення ЄСПЛ
Нагадаємо, понад 20 організацій у відкритому листі закликали Apple повернути VPN-сервіси для росіян, які були видалені з App Store на вимогу «Роскомнагляду».
Фото: Білий дім / Getty Images