Ілон Маск представив перелік інвесторів, які допомогли йому купити Twitter
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ілон Маск представив перелік інвесторів, які допомогли йому купити Twitter
На вимогу федерального суду власник соцмережі Х Ілон Маск представив перелік акціонерів X Holdings Corp., надаючи громадськості офіційну інформацію про інвесторів, які допомогли йому придбати платформу, раніше відому як Twitter, за 44 млрд доларів у жовтні 2022 року. Про це повідомило The Washington Post.
Серед акціонерів, названих у документі, є деякі з найвідоміших венчурних капіталістів і підприємців Кремнієвої долини, а також фонд, пов’язаний з хіпхоп-магнатом Шоном «Дідді» Комбсом.
У документі перелічено майже сто компаній, які мають частку в X, хоча багато з них представляють різні фонди, контрольовані однією фірмою чи особою. Серед інвесторів — венчурний фонд Andreessen Horowitz, саудівський принц Аль-Валід ібн Талал аль Сауд; засновник Twitter та колишній гендиректор Джек Дорсі; венчурна компанія 8VC, співзасновником якої є Джо Лонсдейл, який також є співзасновником компанії, що володіє платформою розвідувальної інформації та аналізу даних Palantir.
Спершу компанія X представила у межах розгляду судового позову закритий список інвесторів. У липні адвокати організації «Комітет журналістів за свободу преси» від імені незалежного технологічного журналіста Джейкоба Сільвермана подали клопотання про розкриття документів.
У вівторок окружна суддя США Сьюзан Іллстон задовольнила клопотання Сільвермана та наказала X розкрити документацію.
Юридична директора «Комітету журналістів» Кеті Таунсенд заявила, що рішення суду підтверджує «зацікавленість широкої громадськості в тому, хто є власником X».
Ілон Маск, один із найуспішніших підприємців сучасності, привернув інтерес великих і малих інвесторів після того, як оголосив про свою пропозицію придбати платформу. Є ознаки того, що за його володіння бізнес X зазнав труднощів, які потенційно призвели до втрати вартості часток інвесторів. X не публікує фінансові дані регулярно.
Маск запустив нові параметри підписки та чатбота зі штучним інтелектом, але також здійснив відчутні скорочення персоналу та зміни в правилах публікації контенту, які, на думку експертів, зробили платформу домом для більш неприємного контенту, який може відштовхнути користувачів і рекламодавців.
Останніми тижнями Маск взявся за президентські вибори як спосіб залучити більше користувачів до платформи і минулого тижня заявив, що кількість завантажень програми X досягла «максимуму за весь час». Технологічний підприємець, який минулого місяця підтримав колишнього президента Дональда Трампа, шукав прихильності правої аудиторії на платформі, викликаючи занепокоєння щодо того, як вона сформує онлайн-дискурс перед виборами.
- Читайте також: Купівля Twitter Маском стала найпроблемнішою угодою для банків з часів фінансової кризи
Фото: Ілон Маск / Getty Images