Уряд схвалив заборону використовувати в Україні софт із підсанкційних країн
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд схвалив заборону використовувати в Україні софт із підсанкційних країн
Кабінет Міністрів схвалив проєкт змін до закону «Про санкції», які забороняють юридичним особам на території України використовувати програмні продукти, що походять з іноземних держав, щодо яких застосовано санкції. Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Законопроєкт пропонує запровадити нові види секторальних санкцій, зокрема заборону поширення та використання на території України юридичними особами програмних продуктів та їх складових походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з Законом України «Про санкції».
Заборона також стосуватиметься програмних продуктів, розробником чи субʼєктом авторського права яких є:
- юридична (фізична) особа — резидент такої іноземної держави
- юридична особа, частка у статутному капіталі якої перебуває у власності такої іноземної держави,
- юридична особа, яка перебуває під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи — нерезидента тощо, до яких застосовано санкції згідно з законом «Про санкції».
Крім того, запроваджені санкції стосуватимуться програмних продуктів, які створені з використанням вихідного або обʼєктного коду програмних продуктів, їх складових, на які поширюються санкції.
Додатково обмежується доступ до електронних інформаційних ресурсів в інтернеті, які належать або контролюються особами чи організаціями, щодо яких застосовано санкції. Це стосується вебсайтів, вебсторінок, електронних комунікаційних мереж та інформаційно-комунікаційних систем.
Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, законопроєкт розробила Держспецзвʼязку за завданням Ради національної безпеки та оборони. Далі законопроєкт очікує розгляд у парламенті.
«Війна з Росією триває і в кіберпросторі, тому обмеження російських цифрових продуктів — це питання нашої нацбезпеки. Посилюємо цифрову безпеку й захист України від кібератак», — написав Федоров.
Відзначимо, нещодавно компанія Apple почала блокувати облікові записи розробників з Росії та Білорусі на своїй платформі для реклами Apple Search Ads.