Контент-ферми «ТікТок» використовують згенеровані ШІ голоси для масового виробництва політичної дезінформації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Контент-ферми «ТікТок» використовують згенеровані ШІ голоси для масового виробництва політичної дезінформації
У соцмережі «ТікТок» виявили близько 41 акаунта англійською та французькою мовами, які використовують згенерований штучним інтелектом наратив для масштабного поширення політичної дезінформації. Про це пише NewsGuard.
Як зазначає медіа, у вересні 2023 року видання виявило мережу з 17 акаунтів «ТікТок», які використовували програмне забезпечення для перетворення тексту в мову зі штучним інтелектом для створення відеороликів, що просувають теорії змови щодо знаменитостей, які набрали сотні мільйонів переглядів.
«Окрім того, також виявили 41 акаунт «ТікТок» англійською та французькою мовами, які використовують згенерований штучним інтелектом наратив для масштабного поширення політичної дезінформації.
Ці акаунти опублікували близько 9 784 відео всього за 458 днів, з березня 2023 року по червень 2024 року, сукупно зібравши понад 380 мільйонів переглядів. Більшість із них були створені у 2024 році. У середньому кожен акаунт публікував щонайменше одне відео щодня, а деякі публікували до чотирьох відео на день зі згенерованим ШІ голосом. Ці відео поширювали неправдиві наративи на такі теми, як політика США та Європи, а також російсько-українська війна», - йдеться у повідомленні видання.
Сімнадцять із 41 акаунта регулярно публікують неправдиві, прокремлівські наративи про російсько-українську війну. Чотирнадцять з цих 17 акаунтів ведуться французькою мовою.
До того ж NewsGuard виявив ідентичні сценарії для різних відео в декількох акаунтах, кожен з яких був озвучений різними голосами згенерованими ШІ, що свідчить про скоординованість дій.
Жоден з акаунтів не містив ідентифікаційної інформації у своїх біографіях або іменах користувачів. Більша частина з них, мали загальні заголовки «ТікТок».
Нагадаємо, що раніше на відеоплатформі «ТікТок» почали впроваджувати для користувачів способи повідомляти про контент, згенерований за допомогою штучного інтелекту.
Фото: Getty Images