У «Дії» тестують подання заяв до міжнародного реєстру збитків
У «Дії» тестують подання заяв до міжнародного реєстру збитків
Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій зможуть подати заяви до міжнародного реєстру збитків через «Дію». Стартувало бета-тестування цієї послуги, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Працюємо, щоб кожен українець мав можливість долучитися до формування фундаменту репарацій і отримав компенсацію за вчинки Росії. Розширюємо можливості для подання заяв до міжнародного реєстру збитків у Дії. Щоб сервіс працював чітко й без помилок, запускаємо бетатест нового етапу», — повідомила пресслужба «Дії».
У державному сервісі акцентували на тому, що важливо, щоб кожен постраждалий українець подав заяву про завдану шкоду.
«Так ми покажемо усьому світові реальну картину збитків й звірств від вчинків окупанта. І найважливіше — ваші заяви допоможуть запустити компенсаційний механізм, він трансформуються в репарації й відновлення країни», — сказано у повідомленні.
Подати заяви на включення до міжнародного реєстру збитків можуть власники пошкодженого або знищеного житла, навіть якщо:
- право власності на майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- немає акту про пошкоджене майно і громадянин /ка не подавався / лась на програму єВідновлення;
- оселя розташована на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Долучитися до бетатестування послуги можна за посиланням повнолітнім громадянам України, які мають картки платників податків.
Нагадаємо, 25 березня віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров та виконавчий директор міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, Маркіян Ключковський підписали угоду про обмін електронними даними, що уможливило подання заяв про відшкодування збитків, завданих російською агресією, через застосунок «Дія» для громадян.
2 квітня в Гаазі (Нідерланди) було оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв постраждалих від збройної агресії Російської Федерації.
Головне завдання міжнародного Реєстру збитків — отримувати та обробляти заяви про збитки та докази, класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати та визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та ухвалення рішення.
Фото: ілюстрптивне / «Дія»