Meta видалила сотні акаунтів, пов’язаних з пропагандистськими кампаніями Росії, Китаю, Ізраїлю, Ірану та інших країн
Meta видалила сотні акаунтів, пов’язаних з пропагандистськими кампаніями Росії, Китаю, Ізраїлю, Ірану та інших країн
Корпорація Meta заявила, що видалила сотні облікових записів, через які поширювали пропагандистські дезінформаційні наративи Ізраїлю, Ірану, Китаю, Росії та інших країн у фейсбуці та інстаграмі. Про це повідомили Reuters, Bloomberg та Business Standard.
Під час пресконференції керівник служби безпеки Meta Давид Агранович повідомив, що вчасно припинили ізраїльську пропагандистську кампанію і що використання технології ШІ в ній не перешкодило їх здатності блокувати пропагандистську мережу, яка координовано розповсюджує упереджені повідомлення.
«У цих мережах є кілька прикладів того, як вони використовують, імовірно, генеративні інструменти штучного інтелекту для створення контенту. Можливо, це дає їм можливість робити це швидше або з більшим обсягом. Але це не вплинуло на нашу здатність їх виявляти, — сказав керівник відділу розслідування загроз Meta Майк Двілянскі. — Проте це ризик, який не дає нам спокійно спати вночі».
У кампанії, проведеній в Ізраїлі, використали понад 500 облікових записів у фейсбуці та інстаграмі, щоб видати себе за місцевих єврейських студентів, афроамериканців і «стурбованих» громадян, які вихваляли військові дії Ізраїлю та серед іншого обговорювали антисемітизм у студентському містечку. Кампанію націлювали на громадян США та Канади.
- Читайте також: Євросоюз почне розслідування щодо Facebook та Instagram через недостатню протидію російській дезінформації
У кампаніях, що походили з Бангладеш, Хорватії та Китаю, застосування штучного інтелекту не виявили. Проте всі вони використовували десятки фейкових облікових записів у фейсбуці та інстаграмі, що публікувати тексти на підтримку визначених політичних рухів, просування фейкових новин та коментування публікацій справжніх медіа. Китайська пропагандистська кампанія була націлена на міжнародну спільноту сикхів (релігійна спільнота в Індії та у світі, що на сьогодні налічує понад 20 млн осіб, і яка у своїй вірі поєднала індуїзм та іслам. — Ред.).
Нагадаємо, компанія Meta заборонила використовувати її інструменти штучного інтелекту для політичних кампаній у зв'язку з «глобальним роком виборів». Цього року вибори відбуватимуться у понад 30 країнах, зокрема в Індії, Євросоюзі, Великій Британії, США, Бразилії.
Фото: фейсбук на смартфоні / Getty Images