В Україні тестують неголосові виклики бригад екстреної допомоги за номером 112
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні тестують неголосові виклики бригад екстреної допомоги за номером 112
В Україні пілотують проєкт неголосового виклику бригади екстреної допомоги за номером 112 для осіб із порушеннями слуху та мовлення. Для виклику можна надіслати смс-повідомлення або здійснити відеодзвінок, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Проєкт спільно реалізують Міністерство внутрішніх справ та Міністерство охорони здоров’я України в межах запровадження єдиної лінії екстреної допомоги, яка об’єднає в собі всі служби (101, 102, 103, 104).
Запровадження неголосового виклику є втіленням практики безбар’єрності.
На лінії працюють оператори, які володіють жестовою мовою, — це спростить людям з порушеннями слуху та мовлення доступ до виклику бригади екстреної допомоги.
Окрім цього, така послуга корисна для тих, хто не говорить або погано володіє українською і тому не може в телефонній розмові швидко й чітко пояснити причину виклику.
«Безбар’єрність часто помилково асоціюється лише з подоланням фізичних перешкод — облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття значно ширше, впливає на кожного з нас і часто ховається в дрібницях», — зазначили в МОЗ.
У міністерстві повідомили, що за пів року роботи лінії пілотного проєкту лише в Києві на номер 112 надійшло 46 повідомлень, 41 виклик із залученням операторів, що володіють жестовою мовою, та 20 смс-повідомлень.
Очікується, що єдиний номер екстреної допомоги 112 буде запроваджено на території України до кінця грудня 2024 року. Поки сервіси Служби 112 доступні для мешканців Києва, Київської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Фото: ілюстративне / Getty Images