Кіберполіція попередила про шахрайську активність у месенджерах, скеровану на користувачів «Київстару»
Кіберполіція попередила про шахрайську активність у месенджерах, скеровану на користувачів «Київстару»
Кіберполіція попередила про нову шахрайську активність у месенджерах, пов’язану з ризиком незаконного збору персональних даних.
За даними кіберполіції, зловмисники створюють у месенджерах фейкові боти та розповсюджують фішингові посилання під приводом компенсації та інформування про терміни відновлення роботи сервісів оператора зв’язку «Київстар».
Правоохоронці закликали громадян не переходити за сумнівними посиланнями. Інформацію про компенсації й терміни відновлення рекомендується брати з офіційних джерел, а саме:
- на офіційній сторінці «Київстару» у фейсбуці;
- на офіційному порталі «Київстар»;
- за номером 466 (з мобільних номерів «Київстар») або 0 800 300 466 (з номерів інших мереж України).
Уточнимо, шахрайські повідомлення поширюють не лише в месенджерах, але й у соцмережах як рекламні оголошення.
«У такий спосіб зловмисники виманюють у громадян авторизаційні дані для входу до облікових записів у месенджерах, — пояснюють у Кіберполіції. — Кінцевою метою шахраїв є збір конфіденційних даних користувачів для привласнення їх заощаджень».
Нагадаємо, у «Київстарі» заперечили інформацію про те, що хакери заволоділи особистими даними його абонентів. Скриншоти, які публікуються в телеграм-каналах, — фальшивка. Абонентська інформація та персональні дані — у безпеці, системи, у яких ці дані зберігаються, не постраждали від хакерської атаки, запевнили в компанії.
У МВС пояснили, як телефонувати до екстрених служб за відсутності мережі «Київстар».
Фото: «Рівне online»