В ЄС ухвалили закон, який вимагає від інтернет-компаній видаляти терористичний контент
В ЄС ухвалили закон, який вимагає від інтернет-компаній видаляти терористичний контент
Європейський парламент ухвалив закон, який вимагає від інтернет-компаній видаляти або ж обмежувати доступ до «контенту терористичного вмісту» за годину після повідомлення від влади. Згідно з законом, країни ЄС зможуть штрафувати компанії, які відмовляться виконувати вимоги. Про це пише The Verge.
Повідомляється, що закон набере чинності через 12 місяців після його публікації в офіційному журналі ЄС, а після цього закон має ухвалити кожна держава, яка входить до складу ЄС.
«Цей закон роками обговорюється в ЄС. Його запропонували тоді, коли терористичні атаки таких груп, як ІДІЛ, досягли максимуму по всьому континенту, а законодавці були стурбовані радикалізацією в інтернеті. Наразі законодавство прямо виключає видалення, спрямовані на терористичний контент, який є частиною будь-якого навчального, художнього, журналістського чи академічного матеріалу», — повідомляє The Verge.
Як йдеться у повідомленні, окремі депутати Європарламенту та представники правозахисних організацій переймаються, що цей закон може завадити свободі слова. «Хоча компанії не зобов'язані фільтрувати вміст контенту, стверджують критики, вони можуть вибрати це, щоб уникнути необхідності швидко реагувати на повідомлення про видалення. Такі алгоритмічні фільтри можуть бути надто ревними, блокуючи законний вміст», — йдеться в повідомленні.
Крім цього, критики закону занепокоєні й тим, що одна година для вилучення незаконного контенту — занадто короткий проміжок часу платформ чи компаній, у яких небагато ресурсів. «Це ускладнить бізнес цим компаніям, стримуючи конкуренцію на ринку, на якому вже домінують американські технічні гіганти», — пише The Verge.
Нагадаємо, про створення законопроєкту, який зобов'язуватиме інтернет-компанії оперативно знаходити і видаляти екстремістські публікації єврокомісар з безпеки Джуліан Кінг (Julian King) заявив ще у 2018 році.
Фото: unsplash