Фейсбук-спільнота «Варта 1» може перетвориться на політичну партію

Фейсбук-спільнота «Варта 1» може перетвориться на політичну партію

21:09,
19 Червня 2020
3819

Фейсбук-спільнота «Варта 1» може перетвориться на політичну партію

21:09,
19 Червня 2020
3819
Фейсбук-спільнота «Варта 1» може перетвориться на політичну партію
Фейсбук-спільнота «Варта 1» може перетвориться на політичну партію
Автори:
Партія ще не зареєстрована офіційно – і цей процес може затягнутися на півроку.

Фейсбук-спільнота «Варта 1» перетвориться на політичну партію «Варта». Про це повідомляє видання Zaxid.net.

Лідером партії стане Ігор Зінкевич. У 2014 році він започаткував громадську ініціативу «Варта 1», коли працював у штабі львівської поліції інженером-програмістом та мав доступ до оперативної інформації. Група публікувала дописи про резонансні ДТП, злочини та вуличні інциденти у Львові. Через рік «Варта 1» лише у Facebook налічувала понад 85 тис. учасників, а Ігор Зінкевич став депутатом Львівської міськради.

Він також спробував балотуватися на посаду мера Львова і до Верховної Ради, проте невдало. В останніх соціологічних опитуваннях Зінкевич набирає близько 5% підтримки як імовірний кандидат у мери Львова. Наразі група «Варта 1» має 276 тис. учасників, також є однойменний інформаційний сайт.

Тепер Зінкевич також буде обличчям майбутньої партії «Варта». Ще одним лідером цієї партії буде Валерій Веремчук – голова фракції партії «Народний контроль» у Львівській міськраді. Він підтвердив журналістам інформацію про створення нової партії.

«Це активісти "Варти 1", яку очолює Ігор Зінкевич, люди з "Народної Самооборони", яку я очолював, та активісти з "Варта-700", це – Наталія Шелестак», – розповів Веремчук.

Партія ще не зареєстрована офіційно. Щоб заснувати її та заявити на місцеві вибори, потрібно зібрати 10 тис. підписів у двох третинах регіонів країни. Тільки після цього партію реєструють у Міністерстві юстиції.

«Ми хочемо взяти всіх, хто каже, що в місті щось не так. Щоб вони прийшли і зробили так, як має бути», – зазначив Ігор Зінкевич.

Зінкевич заявляє про самофінансування партії за рахунок членських внесків. Також на відсутності спонсорів наполягає Валерій Веремчук.

«Ніхто нас не фінансує, ні одіозні олігархи, ніхто. Ми не партія, яка по Україні має якийсь сьогодні великий потенціал чи має якогось дядька, який це підтримує», – розповів Веремчук.

Водночас, за інформацією Zaxid.net, серед спонсорів партії опинилися різні впливові львівяни: зокрема, генерал міліції та колишній високопосадовець у лавах СБУ Василь Пісний, бізнесмен та член виконкому Львівської міської ради Орест Печенко та інші.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду