Як розвивати свій YouTube-канал. Лайфхаки для новачків

Як розвивати свій YouTube-канал. Лайфхаки для новачків

13:02,
16 Жовтня 2019
51415

Як розвивати свій YouTube-канал. Лайфхаки для новачків

13:02,
16 Жовтня 2019
51415
Як розвивати свій YouTube-канал. Лайфхаки для новачків
Як розвивати свій YouTube-канал. Лайфхаки для новачків
Із чого почати, як знімати, як оформлювати відео, як спонукати аудиторію до активності?

Найпопулярніший YouTube-канал серед української аудиторії — Познаватель — має майже 11 млн підписників. Автори записують різноманітні розважальні ролики від імені желейного ведмедика, які набирають 5-10 млн переглядів. Втім, для того, щоб бути популярним відеоблогером, потрібно не лише знімати оригінальний контент, а й правильно його подавати. «Детектор медіа» вибрав головне з двох лекцій про YouTube на конференції 1+1 Digital Weekend та IV Форумі креативних індустрій та розповідає про те, із чого почати свій відеоблог, як правильно його оформити та як залучати широку аудиторію.

Із чого почати?

Для новачків YouTube розробив спеціальний базовий курс YouTube Сreator Аcademy, де крім технічної інформації про те, як створити канал чи завантажити відео, є й прості рекомендації, як краще налаштувати контент.

«Мене часто запитують, коли завантажувати, яка частота завантаження відео, яка оптимальна тривалість, в який день краще завантажувати і т.д. Почніть з простого — YouTube Сreator Аcademy. Це безкоштовний ресурс. Там є англійська, російська версія, зараз ми працюємо над українською мовою. Там є базова інформація про запуск каналу», — каже представник Google Ukraine Сергій Братусьов.

Найбільший відсоток користувачів заходить на YouTube для того, щоб подивитися музичні кліпи. Але засновник навчального курсу про YouTube і тренер «Цитрус Академії» Євген Федяй радить обирати таку тематику для відеоблогу, у якій сам автор найкраще розуміється.

«Перше, з чого починається ваш канал, — вибір тематики. Часто до мене приходять люди і питають, з чого почати. Попри те, що музика є найпопулярнішим контентом на платформі, якщо ви погано розбираєтесь у музиці, то не варто створювати музичний канал. Ви 100% на чомусь спеціалізуєтесь, і людям, можливо, буде це цікаво», — каже пан Федяй.

Він також радить звернути увагу на оформлення YouTube-каналу. Це всього три обов’язкові елементи, які виведуть канал на інший рівень — обкладинка, фото й опис.

«Людям приємніше заходити на канал свого блогера, коли він попрацював із дизайнером, гарно оформив обкладинку і фото. Це коштує не так дорого — близько тисячі гривень. У вкладці “Про канал” потрібно дати відповіді на найчастіші запитання — хто ви, що буде на каналі і також потрібно залишити свою пошту для комерційних пропозицій», — каже тренер.

Як знімати?

Євген Федяй радить починати з простої техніки, навіть якщо у вас необмежений бюджет — штатив, камера (телефон з хорошою камерою), мікрофон.

«Для хорошого старту вам підійде навіть телефон. Не потрібно купувати дороге світло. Гарним джерелом світла може бути вікно. На вулиці можна знімати в похмуру погоду або вранці чи ввечері у “золотий час” або “блакитний час”. Є додатки для телефону, які допоможуть визначити цей час», — зазначив Євген Федяй.

Особливу увагу він радить приділяти плануванню, продумати декілька тем наперед та відзняти хоча б одне відео про запас, щоб у випадку непередбачуваних ситуацій канал не залишався без оновлення.

«Багато блогерів живуть одним днем. У них є тема, вони її знімають сьогодні, але не знають, про що будуть знімати наступне відео. Це погано. Якщо ви можете виділити один день зі своєю командою чи друзями для того, щоб придумати принаймні 10 тем, то це збереже час і нерви», — каже Євген Федяй.

Для кожного ролика також бажано скласти сценарій. «Навіть якщо ви майстер імпровізації, у вас навряд чи вдасться ідеально структурувати все в голові. Коли ви записуєте на папері, то завжди вийде краще», — вважає тренер.

На які країни таргетувати відео?

За словами Сергія Братусьова, 60 % усіх переглядів українських YouTube-каналів приносять користувачі з інших країн. Найбільше іноземних користувачів приходить з Росії, потім — Казахстан, Білорусь та США. Пов’язано це з тим, що найпопулярніші канали — російськомовні і лише незначна частина має переклад англійською.

«Найбагатші YouTube-блогери з України таргетують не Росію і не Україну. Вони таргетують інші країни», — каже пан Братусьов.

 Сергій Братусьов

Є кілька варіантів, як зробити відеоконтент доступним для іноземної аудиторії. Найпростіший — нічого не говорити у відео. Зазвичай такі блогери щось роблять руками, показують розважальні або корисні речі.

Коли блогер усе ж таки змушений говорити — потрібно робити відео із субтитрами. «Якщо ви можете зробити субтитри — зробіть це. Якщо ви додасте субтитри англійською чи німецькою, це розширить у рази вашу аудиторію», — зазначає пан Братусьов.

Більш професійні блогери, крім субтитрів, озвучують переклад. Роблять це або самостійно, записуючи кілька варіантів ролика, або через посередників.

«Є багато платформ, де можна зробити озвучку англійською мовою за кілька доларів (приблизно 5 доларів за 10 хв). Фактично ви завантажуєте своє україномовне відео, надсилаєте його на платформу, і хлопець, який живе десь у Німеччині й знає українську та німецьку, озвучує й надсилає цю доріжку», — пояснює експерт.

Оптимальна довжина відео

Найдовший ролик, який подивилися мінімум 150 тис. людей, триває 3 години 23 хвилини. Автор відео просто записав авіарейс із Києва до Лондона з вікна ілюмінатора.

За статистикою платформи, у середньому одне відео в YouTube дивляться близько 10 хвилин. При цьому понад 50 % користувачів щодня проводять у YouTube більше години, а середня тривалість перегляду відеоконтенту на сервісі — 40 хвилин на день.

Як зазначає Сергій Братусьов, відео, яке люди дивляться довше, ранжуватиметься в YouTube краще, незалежно від того, що коефіцієнт утримання аудиторії в довгих відео може бути менший.

Як назвати відео?

Для того, щоб YouTube рекомендував ролик для перегляду, потрібно правильно заповнити метадані в момент завантаження — назва ролика, опис і теги.

Не секрет, що певні слова та словосполучення краще індексуються в Google. Щоб збільшити шанси на те, що ваше відео частіше знаходитимуть нові користувачі, варто перевірити, які слова і в який час найбільше шукали користувачі. Зробити це можна за допомогою сервісу Google-трендів. Він дозволяє не лише перевірити популярність певних слів, а й порівняти різні варіанти, обравши оптимальну назву для пошукової видачі.

«У полі для заголовку потрібно прописувати максимум 65 символів. Це пов’язано з тим, що незалежно від того, з якого пристрою ви будете дивитися відео, YouTube показує лише перші 65 символів, доки ви не відкриєте відео повністю», — каже Євген Федяй.

Також, за його словами, бажано використовувати ключові запити користувачів, але не зловживати. Можна використовувати цифри і підбірки. Наприклад «Топ 5…», «10 кращих способів…». При цьому варто враховувати, щоб зміст ролика завжди відповідав заголовку. У заголовках можна використовувати різний регістр (так званий капслок) слів для емоційного підсилення.

Що має бути в описі?

Опис — це максимум 5 тисяч символів. В описі повинні бути ключові запити користувачів, але вони повинні бути інтегровані в текст. Опис не повинен бути набором ключових слів. YouTube поки не бореться з такими зловживаннями в описі, але вже бореться із наборами ключових слів у заголовках, знімаючи монетизацію таких відео.

Як оформити фото?

Титульне фото є основною точкою входу після того, як ви правильно назвали відео і воно потрапило в рекомендовані.

При виборі зображення варто враховувати те, щоб його однаково добре було видно на всіх екранах. Більше 50 % аудиторії платформи заходять з мобільних пристроїв. 14% дивляться YouTube на Smart TV. Оскільки більшість користувачів дивляться відео з мобільних ґаджетів, то краще обирати фото крупним планом.

«CTR фото (кількість кліків на картинку) в реальному часі дозволяє бачити, наскільки вдається зацікавити аудиторію цим фото не через дві доби, коли оновлюється аналітика, а прямо зараз. Багато блогерів готують кілька заголовних фото одразу, щоб у разі чого швидко змінити його і підвищити привабливість відео», — зазначає керівник напрямку виробництва веб-контенту «1+1 медіа» Данило Щестюк.

Данило Щестюк

Євген Федяй рекомендує створювати титульне зображення окремо, а не використовувати скріншоти.

Як правильно підібрати теги?

До кожного відео потрібно прописати теги, щоб воно краще індексувалося в пошуковику. Теги можна прописати самостійно, а можна скористатися сервісом VidIQ, який автоматично підбере найбільш відповідні. Розширення для браузера дозволяє прямо під колонкою тегу натиснути кнопку «інспектор ключових слів», ввести найбільш відповідне до вашого відео й отримати «хмарку» тегів. Більшість із них будуть релевантними.

Також можна зайти на найпопулярніші відео на схожу тематику і за допомогою розширення переглянути, які теги ранжуються першими.

Як спонукати аудиторію до активності?

Якщо люди реагують на відео, то YouTube вважає, що воно цікаве, і пропонує його іншим користувачам. Зазвичай блогери просто просять підписників ставити лайки під відео. Однак сервіс однаково добре сприймає і позитивні, і негативні реакції.

«Деякі відомі блогери мотивують людей реагувати на контент, організовуючи своєрідне голосування під відео. Наприклад, закликають прихильників IOS ставити лайки, а користувачів Android — дизлайки. Включеність аудиторії буде краще просувати контент. Алгоритм YouTube сприймає реакції як те, що людям цікаво», — зазначає Данило Щестюк.

Автору відео вигідно, щоб користувачі його контент дивилися якомога довше. Коефіцієнт утримання аудиторії може бути навіть вище 100 %. Деякі блогери вставляють у відео «пасхалки» (приховані секрети в сучасному медійному або програмному продукті, які слугують своєрідною винагородою для уважних користувачів), про які говорять наприкінці. Додивившись до кінця, люди починають перемотувати відео, щоб знайти «пасхалку».

Євген Федяй рекомендує залишати заставку в кінці ролика. «Коли ви додивляєтесь ролик до кінця, в останні 20 секунд YouTube пропонує аналогічні ролики від цього ж автора. Ви можете вибрати конкретні відеоролики, а можете поставити прапорець “найбільш відповідні” або “найновіші”. Таким чином будете генерувати нові перегляди», — каже тренер.

Просто щасливий випадок

Дотримання простих правил значно підвищує шанси відеоконтенту стати успішним. Але не завжди. 10-річна дівчинка із Татарстану у 2017 році організувала зустріч для підписників свого YouTube-каналу. На той час у неї було близько 80 підписників. Однак на зустріч ніхто не прийшов. Дівчинка записала відео, де зі сльозами розповіла про те, як вона готувалася і попросила не обманювати її більше.

За кілька днів це відео переглянули близько 10 млн користувачів, а на канал юної блогерки підписалися близько 500 тис. людей. Висновок — розповідайте історії, які зачіпають емоції людей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Саша
10:51 / 12.04.2020
Приветствую ! Я - на родном, на "русском", потерпи.Скади - статья о чём ? Правильно - здесь выборочный перевод из "старика Гугла" А я - организовываю украинский канал "на державній мові", поэтому - куча проблем, но твоя державноМовна статья в этом - НЕ помогает. Подумай - о чём это я ?
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду