ГО «Детектор медіа» посилює незалежні регіональні медіа Луганської та Донецької областей

На початковому етапі вперше організація здійснила комплексну оцінку потреб ЗМІ на сході України. Ґрунтуючись на її результатах, експерти «Детектора медіа» розробили Програму посилення регіональних медіа Луганcької і Донецької областей.

Програма включає:

  • тренінги (три триденні, проведені в жовтні 2017 року та березні та червні цьго року), за участі медійних експертів партнерських організацій із Чехії, Словаччини та Польщі. Партнери: ГО «Вільна преса для Східної Європи» (Чеська Республіка); ГО «Європейське радіо для Білорусі» (Республіка Польща), ГО «Тенденції» (Словацька Республіка);
  • консультаційні сесії (близько 30 різнопланових за тематикою індивідуальних та групових консультацій);
  • стажування в незалежних засобах масової інформації м. Києва та інших регіонів;
  • підготовку й публікацію навчальних матеріалів на онлайн-ресурсах «Детектора медіа».

«Одна з потреб наших колег із регіональних ЗМІ — зрозуміти запити своєї аудиторії. Тому ми провели дослідження медіаспоживання та з’ясували, які чинники впливають на вибір людьми джерел новин, сприйняття інформації, ставлення до наративів і тез щодо конфлікту й майбутнього регіону, поширюваних у медіа, та інше», — зазначила голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова.

Залишається більше місяця до завершення проекту. За цей час десять журналістів та редакторів зі сходу України пройдуть стажування в незалежних ЗМІ Києва та інших регіонів.

Про фідбек і наближчі плани окремих учасників проекту дивіться у відео.

Нагадаємо, в квітні ГО «Детектор медіа» презентувала результати дослідження «Особливості медіаспоживання та сприйняття соціальних процесів населенням Донецької та Луганської областей (підконтрольних територій)». Воно було проведене в жовтні-листопаді 2017 року і охопило 160 респондентів із 8 міст з населенням більше 100 тисяч мешканців (Маріупіль, Волноваха, Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут, Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Старобільськ). 

Проект «Посилення голосів незалежних медіа на сході України» впроваджується ГО «Детектор медіа» за підтримки Міжнародного вишеградського фонду (International Visegrad Fund) та уряду Нідерландів (Government of the Netherlands).

 

comments powered by Disqus

Анонси ГО «Детектор медіа»

Вакансії ГО «Детектор медіа»