Суспільне телебачення Росії матиме нове джерело фінансування

00:00,
15 Листопада 2012
455

Суспільне телебачення Росії матиме нове джерело фінансування

00:00,
15 Листопада 2012
455
Суспільне телебачення Росії матиме нове джерело фінансування
На нараді в голови уряду Російської Федерації ухвалили рішення про додаткове фінансування створюваного Суспільного телебачення Росії за рахунок розміщення соціальної реклами. 

Про це повідомило джерело видання «Известия» в Міністерстві зв'язку й масових комунікацій. За його словами, деталі доручено опрацювати Мінкомзв'язку, Міністерству фінансів і Адміністрації президента.

Планується, що окрім субсидій, які держава виділяє на запуск і функціонування Суспільного телебачення Росії, телеканал зможе отримувати додаткові кошти від соціальної реклами.

«Цей обсяг коштів і визначать три відомства», – розповів співробітник Мінкомзв'язку.

Зараз розміщення соціальної реклами в ЗМІ регламентується федеральним законом «Про рекламу». Засоби масової інформації зобов'язані розміщувати її «в межах 5% річного обсягу поширюваної ними реклами (у тому числі загального часу реклами, поширюваної в теле- і радіопрограмах, загальної рекламної площі друкованого видання, загальної рекламної площі рекламних конструкцій)», йдеться в законі.

Як пояснив голова комісії експертів Асоціації комунікаційних агентств Росії (АКАР) Володимир Євстаф'єв, соціальна реклама може приносити дохід телебаченню, якщо її обсяг перевищує встановлені законом 5% загального рекламного часу.

«У такому випадку рекламний час продається за спеціальними тарифами, які в рази нижчі ринкової вартості реклами. Тариф встановлює саме ЗМІ», – підкреслив Євстаф'єв.

Член комісії експертів АКАР, директор з маркетингових досліджень Аналітичного Центру «Відео Інтернешнл» Сергій Веселов розповів, що «на сьогоднішній день, дійсно, існує явище соціальної реклами, яка оплачується». Проте це лише близько 0,2% від всіх рекламних доходів федеральних телеканалів, уточнив Веселов.

За даними АКАР, обсяг реклами на вітчизняному телебаченні в 2011 році склав 130 млрд рублів (близько 33 млрд гривень). Таким чином, ринок соціальної реклами можна оцінити приблизно в 250 млн рублів (близько 63 млрд гривень).

«Але всерйоз називати це бізнесом неможна. Найчастіше це робиться непрозоро, велика ймовірність відкатів», – поділився своєю думкою Сергій Веселов. Він уточнив, що якщо на ситуацію вплине держава, то вона може змінитися.

Володимир Євстаф'єв з АКАР вважає, що тематика соціальної реклами на Суспільному телебаченні Росії може бути досить широкою.

За словами голови наглядової ради Суспільного телебачення Росії Михайла Островського, скільки буде реклами в ефірі, стане зрозуміло не раніше січня 2013 року – після презентації концепції проекту.

Джерело: Известия

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
abovethecrowd
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду