Громадські медіа США більше не потребують фінансування з держбюджету

00:00,
22 Лютого 2011
625

Громадські медіа США більше не потребують фінансування з держбюджету

00:00,
22 Лютого 2011
625
Громадські медіа США більше не потребують фінансування з держбюджету
За 42 роки свого існування громадське телерадіомовлення стало самодостатнім.

Федеральному уряду Сполучених Штатів Америки більше не потрібно фінансувати громадське телерадіомовлення, стверджує американський медіаексперт Алан Маттер у своєму блозі Newsosaur. На його думку, отримавши з федерального бюджету близько дев’яти мільярдів доларів з 1969 року, громадське радіо й телебачення спромоглося стати зрілим, потужним і самодостатнім бізнесом.

 

«Продовжувати фінансування цієї групи неприбуткових медіакомпаній є непотрібним і нелогічним тоді, коли уряд скорочує бюджетну підтримку для галузей охорони здоровя, освіти, а також соціальну допомогу безробітним та непрацездатним», - пише Маттер. У Сполучених Штатах 368 громадських телекомпаній і 934 радіостанції. Їхня приблизна аудиторія становить 170 мільйонів осіб, або 56% населення США.

 

Зараз на громадські ЗМІ виділяється близько $400 млн щорічно. Ці кошти, що перераховуються через Корпорацію громадського мовлення (Corporation for Public Broadcasting), становлять близько 15% фінансового забезпечення  громадських ЗМІ. 57% становлять внески від благодійних фондів, комерційних підприємств та приватних осіб, 25% - фінансування з місцевих бюджетів, 3% - з інших джерел.  

 

На думку Маттера, скорочення фінансування на 15% не стане ударом для цих компаній. «Звісно, їм доведеться активніше залучати спонсорські та доброчинні кошти. Але це дасть їм незалежність, якої заслуговують і вони, і їхні слухачі. Раз і назавжди громадські мовники зосередяться на своїй роботі, не мусячи зі страхом озиратись на уряд чи парламент», - пише він. За його словами, з часів свого заснування 1967 року Корпорація громадського мовлення не раз була заручницею політичної боротьби та відчувала тиск із боку адміністрації президентів Ніксона, Рейгана та Буша-молодшого, а також обох партій у Конгресі. Більше про це можна прочитати в історії CPB (англійською мовою).

 

Незважаючи на це, корпорація невпинно розвивалась. Якщо в 1969 році її фінансування становило $5 млн, то 2009 – вже $477 млн; з урахуванням 6-кратної інфляції, фінансування зросло у вісім разів, а темпи його зростання втричі перевищували темпи інфляції. Витрачаючи 95% на фінансування громадських медіа, 2009 року корпорація відзвітувала про витрату $22млн на свою власну діяльність. Отже, значна частина бюджетних коштів іде на підтримку бюрократії.

 

«Метою заснування СРВ було створити альтернативу комерційному телебаченню. Попри те, що відтоді комерційне телебачення істотно зміцніло й розрослося, громадські медіа завдяки щедрому федеральному фінансуванню стали здоровішими і сильнішими, аніж засновники СРВ могли сподіватись», - пише експерт. На його думку, якщо федеральний уряд має охоту фінансувати неурядові медійні організації, слід виділити гроші також на неприбуткові інтернет-проекти, такі як New America Media, Minn Post чи Lexington Commons.

 

Читайте допис повністю (англійською мовою).

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду