Заборона куріння в Росії: задимлений погляд
2011 року в Росії був розроблений законопроект, який передбачає жорсткі обмеження на куріння в громадських місцях і продаж сигарет.
Згідно із законопроектом починаючи з 2014 року повністю забороняється куріння в пасажирському транспорті – в потягах далекого сполучення, на пасажирських суднах далекого плавання, а також в зонах аеропортів, пов'язаних з пасажирським обслуговуванням, у тому числі біля входів на вокзали і в аеропорти в радіусі 10 м.
З 2015 року не можна буде курити в готелях, кафе, нічних клубах. Проект передбачає можливість обладнання зон для куріння в під'їздах житлових будинків, але для цього курцям доведеться зібрати підписи всіх власників житла.
Варто зазначити, що законопроект ще не внесений до Держдуми, але вже викликав неабиякий інтерес до себе.
Так, головний нарколог Міністерства охорони здоров'я країни Євген Брюн упевнений, що держава, яка отримує прибуток від продажу тютюну, має взяти на себе відповідальність щодо забезпечення комфортних місць для куріння.
«Держава продає тютюн. Має з акцизного збору певний прибуток. Тому держава має бути відповідальною за те, щоб курці, фактичне джерело цього прибутку, мали цивілізовані, людські умови для задоволення своєї потреби», – заявив Брюн.
За його словами, спеціально відведені місця для куріння повинні бути досить комфортними, проте цим вимогам відповідають не всі приміщення. «Там має бути хороша вентиляція. В аеропортах зараз влаштовують місця для куріння. Туди увійти неможливо. Це неподобство, це ставлення до людини, як до худоби. Тому що ця людина, сплативши за свій гріх, сплатила і державі, і аеропорту якісь кошти», – зазначає він.
«Не можна рубати з плеча. Людину, яка звикла курити з молодості, вже нічому не навчити. Вона ніколи не відмовиться від тютюну. Але їй потрібно надати якесь місце, де вона зможе вільно курити», – додав Брюн.
Ці репліки навряд чи можна вважати словами тютюнового лобіста, однак їхню упередженість видно і неозброєним оком.
Джерело: «Взгляд»