Суспільне мовлення має бути орієнтиром для усіх членів суспільства – Діана Дуцик

Фото: CS Arena

Такі думки висловилавиконавча директорка ГО «Телекритика» Діана Дуцик під час конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір».

У своєму виступі експертка порадила суспільним мовникам дотримуватися рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи. Вона нагадала, що суспільне мовлення має бути орієнтиром для усіх членів суспільства, а його контент – націленим на різні категорії суспільства, зверненим до усіх поколінь і доступним на усіх платформах.

Діана Дуцик зазначила, що нині рівень довіри до державних ЗМІ дуже низький, тому треба враховувати помилки і працювати над здобуттям довіри глядачів. Необхідно також створювати єдиний навчальний центр, де навчати високих етичних та стандартів якості контенту. «Якість новин на регіональних канал вкрай низька. Телеканали продовжують рекламувати владу. Є велика кількість джинси і паркетних матеріалів. Цього не може бути на суспільному каналі», - додала експертка.

Пані Дуцик зазначила, що суспільний мовник має бути форумом плюралістичних дискусій, оскільки саме на нього покладається функція виховання активних громадян.  Суспільні мовники, за її словами, мають підтримувати контакти з людьми на місцях, показувати як працюють демократичні інститути, як має розвиватися і будуватися держава.

Крім того, необхідно контролювати дії центральної та місцевої влади, вважає експертка. Однак додає: «Поки що я не можу собі уявити незалежне розслідування на регіональному телебаченні».

Останнє, на чому закцентувала виконавча директорка ГО «Телекритика», - те, що місія суспільного – бути платформою для поширення національної і європейської культурної спадщини.

Конференція «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір»  відбувається за сприяння Ради Європи в рамках проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»,  що фінансується Урядом Канади

comments powered by Disqus