ЗМІ поширили фейкове відео 6-річної давнини про цензуру в Ірані

Відео із чорними вставками, які закривають оголені частини тіла спортсменок, 1 жовтня цього року поширив у своєму твіттері користувач під ніком Manuel Adorni, підписавши іспанською мовою: «Іранське телебачення: цензура в ефірі жіночої атлетики. У деяких частинах світу саме там мають відбуватися справжні битви за свободу». 

На відео немає жодної позначки про те, що воно належить котромусь з іранських каналів. 

Оригінальна версія цього ролика була опублікована на YouTube шість років тому — 6 липня 2013 року. Насправді йдеться про змагання «Діамантова ліга», які 2013 року відбувалися з 10 травня до 6 серпня. 6 липня жіночий забіг на 100 метрів, де перемогла спортсменка із Ямайки Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс (Shelly-Ann Fraser-Pryce), відбувався у Парижі. 

Твіт із відеороликом одразу підхопили ЗМІ. Серед українських видань вперше цю інформацію опублікувало «Депо.юа», посилаючись на публікацію з російського сайту Sport-express. Першоджерелом вказується твіт користувача під ніком Manuel Adorni, якого видання підписує «італійський економіст Мануель Адорно». 

«На іранському телебаченні чемпіонат світу з легкої атлетики в Досі (Катар) транслюють з обмеженнями», — зазначається у ліді новини.  

Згодом «новину» опублікував сайт «Факти» та низка спортивних видань, серед яких Isport.ua, Footballua.tv.

Наступного дня, новину опублікувало видання «Лівий берег». Однак через деякий час публікацію видалили.

Варто зауважити, що насправді на іранському телебаченні під час трансляції жіночих спортивних змагань не цензурують відео таким чином. Подібні відео в гумористичному контексті розповсюджуються у мережі щонайменше з 2014 року.

 

Як повідомляв «Детектор медіа», фальшивий фільм «Покемон. Детектив Пікачу» набрав мільйони переглядів на YouTube.

comments powered by Disqus