Про суд над Тимошенко – негативно, про протестні настрої – мовчання (результати моніторингу)

00:00,
11 Жовтня 2011
1227

Про суд над Тимошенко – негативно, про протестні настрої – мовчання (результати моніторингу)

00:00,
11 Жовтня 2011
1227
Про суд над Тимошенко – негативно, про протестні настрої – мовчання (результати моніторингу)
«Детектор медіа» оприлюднила черговий узагальнений моніторинг за вересень 2011 року матеріалів суспільно-політичної тематики в телевізійних новинах із ознаками замовності (або цензури), а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації. Результати моніторингу свідчать, що всі тенденції залишилися сталими, як і раніше, ознаками замовності є відсутність повноти подачі інформації, замовчування думок і фактів, а також маніпулювання тональністю подачі інформації.

Більшість негативних матеріалів про опозицію у вересні було присвячено висвітленню судових процесів над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко. Судові процеси каналами висвітлювалися тенденційно –  перебіг подій транслювався вибірково, не озвучувалася суть перебігу суду.

У вересні всі тенденції українських каналів у методах подачі новин залишалися сталими. Основними ознаками замовності матеріалів, як і раніше, є порушення балансу думок і повноти подачі інформації.

Крім замовчування думок, зберігається тенденція до замовчування фактів. Так, у реалізації політичного замовлення значну роль продовжують відігравати замовчування тем або їхніх складових  – позицій та аргументації окремих сторін, експертних оцінок, конкретних фактів і бекґраундів – оприлюднювати які владі не вигідно. Наприклад, дуже часто телеканали не звертали увагу на заяви представників міжнародної спільноти щодо справи Тимошенко. Так це було із заявою голови МЗС Франції (4 вересня) про те, що ратифікація угоди ЄС-Україна залежатиме від результату розгляду справи Юлії Тимошенко; або ж із заявою голови МЗС Словаччини, який висловив міністрові Грищенку занепокоєння ЄС ситуацією навколо української опозиції (6 вересня).

Ігнорували телеканали й інформацію щодо суспільних настроїв. Так, наприклад, не потрапили у новини повідомлення про те, що 63% українців вважають політичну ситуацію в країні нестабільною соцопитування Research&Branding Group  (12 вересня); а також про те, що більше ніж половина українців не довіряють нинішній владі і вважають, що країна рухається до нестабільності, опитування Міжнародного фонду виборчих систем (IFES) (13 вересня).

Слід відзначити, що у вересні загальна кількість замовчуваних каналами тем значно зросла. Пояснити це можна активізацією політичного життя, посиленням протестних акцій і значним зростанням кількості інших «невигідних» тем, пов’язаних із зниженням добробуту населення.

З повною версією моніторингу можна ознайомитися на сайті MediaSapiens.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду