Підготовку виселення через суд УПЦ МП з лавр назвали фейком

pravlife.org

2 січня видання «Вести» поширило інформацію, що в адміністрації президента України нібито дали вказівку готувати позови до суду щодо припинення оренди Києво-Печерської та Почаївської Лавр УПЦ Московського патріархату. Джерелом такої інформації начебто стала анонімна особа, яка близька до радника президента Ростислава Павленка. Цю інформацію також поширила УПЦ (МП).

Скриншот. Видання "Вести"

Радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко назвав у Facebook поширену інформацію «маячнею» і фейком.

«З новим фейком, друзі. У низці видань, які не гребують інформаційними провокаціями, із здивуванням побачив: виявляється, «джерело, близьке до мене», повідомило, що хтось дав комусь доручення готувати позови щодо припинення оренди громадам МП. Заявляю відповідально: це маячня. А церковним структурам, перш ніж посилатися на фейки, варто перевіряти інформацію», — написав він.

Про «виселення» УПЦ (МП) після «Вестей» у Facebook написав і екс-регіонал, нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. За версією політика, який відкрито виступає проти Православної церкви України і лякає релігійною війною, розірвати договори оренди з УПЦ (МП) адміністрація президента просить адміністрації Лавр. Він також посилається на власні анонімні джерела.

Нагадаємо, обидві Лаври мають статус історико-культурних заповідників і належать державі. За часів президенства Віктора Януковича (2013 рік) Києво-Печерську лавру Кабмін передав у безоплатне користування УПЦ (МП).

Коли ж Янукович був прем’єром (2003 рік), зі складу Кременецько-Почаївського заповідника вилучили споруди Почаївської Лаври, а влітку 2018-го їх передали у користування УПЦ (МП) до 2052 року. Вже у листопаді Міністерство юстиції скасувало це рішення. Але в УПЦ Московського патріархату вважають, що мають право і надалі використовувати приміщення, посилаючись на інший договір 2003 року.

Раніше «Детектор медіа» писав, як видання «Страна.ua» ввело читачів в оману матеріалом про томос.

 

comments powered by Disqus