Мешканці Слов’янська спростували інформацію «Первого канала» про розіп’яту дитину

Кореспондент каналу Юлія Чумакова поспілкувалася в Ростовській області із жінкою, яка назвалася Галиною зі Слов’янська. Біженка нібито бачила, як у день звільнення міста українські війська на центральній площі публічно стратили дитину. «Взяли дитину трьох років, хлопчика маленького в трусиках, у футболці, як Ісуса на дошку оголошень прибили. Один прибивав, двоє тримали. І це все на маминих очах. Маму тримали. І мама дивилася, як дитина стікає кров'ю. Крики. Вищання. І ще взяли надрізи зробили, щоб дитина мучилася», - розповіла жінка. Після цього, за її словами, військові прив’язали до танка непритомну матір дитини та возили по площі. Галина стверджувала, що страта нібито відбулася на площі Леніна, однак у Слов’янську центральна площа називається Жовтневої Революції.

Журналістка «Первого канала» Юлія Чумакова не отримала спростувань або підтверджень цієї інформації в інших джерелах.

Журналіст «Новой газеты» Євгеній Фельдман 13 липня на центральній площі Слов’янська поспілкувався з місцевими жителями. Усі співрозмовники спростували озвучену російським каналом історію. Дехто з місцевих був того дня на центральній площі, однак ніхто не бачив описаного нібито біженкою Галиною випадку. Окрім того, місцеві жителі стверджують, що якби така трагедія справді мала місце, то про неї знало би все місто.

Відео Євгенія Фельдмана:

Блогерам вдалося знайти в соціальних мережах сторінку героїні сюжету. Відомий ЖЖ-користувач під ніком v_n_zb стверджує, що біженку звати Галина Астапенко і вона є дружиною співробітника донецького «Беркута» Костянтина Пишняка, який сьогодні воює на стороні бойовиків. Їхні персональні сторінки «ВКонтакте» закрили від публічного доступу.

Нагадаємо, російський опозиціонер Олексій Навальний закликав судити авторів такої цинічної дезінформації.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus