Головного редактора інтернет-видання novorus.info занесено на Дошку ганьби

скріншот з сайту novorus.info

Група видань, створена Андрієм Сурковим, активно підтримує терористичні організації на Донбасі та сприяє проросійській пропаганді, дезінформуючи читачів про події в зоні бойових дій та в Україні загалом.

Інтернет-видання транслює більшість чуток, створених російською пропагандою. Наприклад, 12 листопада видання опублікувало новину під заголовком «Террористку-британку, воевавшую в карательном батальоне, застрелил снайпер в ЛНР». У новині стверджується, що у складі добровольчого батальйону «Айдар» воювала британська терористка Саманта Лютвейт. Ця дезінформація була поширена інформаційним агентством Regnum з метою дискредитувати українських військових перед міжнародною спільнотою. Цю інформацію спростували у РНБО та в батальйоні «Айдар».

Видання також поширювало брехливу інформацію «Первого канала» про те, що українські військові нібито розіп’яли у Слов’янську 3-річного хлопчика. Цю дезінформацію спростували журналісти «Новой газеты».

30 травня видання опублікувало фейкову новину під заголовком «Заявление ООН: Государства Украина нет и… никогда не было!», в якому поширило неіснуючу заяву Генерального секретаря ООН  Пан Гі Муна про те, що Україна нібито не реєструвала своїх кордонів. Таку заяву він нібито зробив 7 квітня 2014 року на засіданні Ради безпеки ООН. Проте поняття «реєстрації кордонів в ООН» не існує як такого, а питання України не обговорювали на засіданні Ради безпеки 7 квітня, як не було і самого засідання в той день.

Більшість матеріалів видання побудовані на брехні або безпідставних звинуваченнях на адресу українських військових. Метою сайту novorus.info та його клонів є дезінформація читачів з метою продовження дестабілізації ситуації на Донбасі та розпалювання ненависті до української армії та всього українського.

Детальніше із прикладами брехні та маніпуляції можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus