Незабичковане слово. Як висвітлювати тютюнові теми

00:00,
14 Березня 2011
445

Незабичковане слово. Як висвітлювати тютюнові теми

00:00,
14 Березня 2011
445
Незабичковане слово. Як висвітлювати тютюнові теми
Практичний посібник для журналіста. Роман Гусєв, Олег Листопад, Ганна Гопко. Громадська Організація «Телекритика», 2010 р.

Журналіст – це просто професія?

 
 
Питання радше риторичне, відповідей на нього може бути безліч. Можна вдовольнятися професійним виконанням своїх обов'язків. А можна шукати вищі сенси, місію професії, ремесла, зрештою - покликання.
 
 
Багато теоретиків схильні думати, що журналіст – це лише посередник. Між тими, хто подає інформацію, і тими, хто її споживає. Між джерелом і аудиторією. Між особистостями і масами. Але в такому випадку чим тоді він відрізняється від банальної підставки для мікрофона?
 
 
Чи всю інформацію треба передавати?
 
 
І чи вся вона одразу лежить на поверхні? Скільки всього замовчується і викривлюється? Журналіст – не посередник. Журналіст – вказівник. Саме вказати на щось важливе, що, можливо, не завжди видно одразу, дати поштовх, відсіяти зерно від полови, кривду від правди - ось справжня роль журналіста.
 
 
Часто журналісти задаються питаннями на кшталт – де шукати тему для матеріалу, про що писати? Де взяти хороший інформаційний привід? Цей посібник про одну очевидну відповідь на таке запитання.
 
 
У посібнику коротко проаналізована нинішня ситуація в Україні з тютюнової тематики, представлені поради та рекомендації щодо підбору теми і написання матеріалу, а також запропоновані приклади хороших публікацій. Певного успіху, як свідчать дослідження, уже досягнено. Немає сенсу зупинятися на півсправі. Кожен журналіст має дійсну нагоду виправдати вище значення своєї професії.
 
 
Зміст:
 
1. Хроніка анти тютюнового спротиву – хто і як в Україні бореться проти тютюну.
 
2. Чому важливо про це говорити.
 
3. Як підібрати тему?
 
4. Міфи та маніпуляції тютюнової індустрії.
 
5. Перелік корисних посилань та контактів.
 
6. Приклади якісних матеріалів за темою.
 
 
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду