Українське радіо розпочинає обговорення суспільного мовлення
«З огляду на те, що в ході створення суспільного мовлення група осіб взяла на себе право кулуарно давати оціночні судження яким має бути його суть і зміст, Українське радіо вирішило надати цьому процесу форми широкого громадського обговорення, підсумком якого має стати своєрідний договір між суспільством та мовником», – зазначено на сайті НРКУ.
Як повідомляє прес-служба, для цього в рамках програми НРКУ «Український вимір» щопонеділка протягом 40 хвилин обговорюватиметься широке коло питань, пов’язаних зі створенням суспільного мовлення. До студії запрошуватимуть фахівців у сфері медіа: журналістів, експертів.
«Не знайшовши у Законі про суспільне мовлення відповіді на питання щодо його змістовної частини, колектив НРКУ виступив за збереження засадничих принципів, які протягом 90 років існування Українського радіо визначали його головну ознаку – питомо українське начало, унікальну та, на жаль, невластиву багатьом іншим ЗМІ роль оберегу української мови, культури, традицій та багатьох інших цінностей, що визначають пам’ять поколінь. Програмна наповнюваність Українського радіо сьогодні загалом відповідає стандартам суспільного мовлення, що підтверджено нашою активною співпрацею із колегами з Європейської мовної спілки (ЄМС) – суспільними мовниками. Водночас має бути посилена увага до проблематики, яка найбільше хвилює суспільство. Не треба орієнтуватись виключно на громадсько-політичний розмовний формат, з яким зараз чомусь пов’язують громадське мовлення. Необхідно й далі розвивати культурні, освітні, наукові, дитячі програми. А на другому каналі УР – «Промені» змістити акцент у бік молодшої аудиторії», – йдеться у повідомленні прес-служби.