Триває прийом заявок на премію для журналістів-розслідувачів

00:00,
25 Квітня 2014
1118

Триває прийом заявок на премію для журналістів-розслідувачів

00:00,
25 Квітня 2014
1118
Триває прийом заявок на премію для журналістів-розслідувачів
Центральноєвропейська ініціатива (The Central European Initiative, CEI) та Медіаорганізація Південно-Східної Європи (The South East Europe Media Organisation, SEEMO) у партнерстві з Фондом Конрада Аденаурера (the Konrad Adenauer Stiftung, KAS) розпочали прийом номінаційних заявок на премію за особливі заслуги у розсліду вальній журналістиці (CEI SEEMO Award for Outstanding Merits in Investigative Journalism).

Пропозиція поділяється на дві секції: 1. Професійні журналісти – нагорода 4 тисячі євро; 2. Молоді професійні журналісти (до 30 років) – нагорода 1 тисяча євро.

Нагорода має на меті вшанувати роботу журналістів-розслідувальників та їхній внесок в розслідувальну журналістику, незважаючи на складні умови, з якими вони часто зіштовхуються.

Заявки розгляне міжнародне журі, до якого входять заслужені журналісти та медіаексперти регіону, а також деякі переможці попередніх років.

Церемонія нагородження відбудеться під час Медіафоруму Південно-Східної Європи (the South East Europe Media Forum, SEEMF), який пройде у Скоп’є (Македонія) 16-17 жовтня 2014 року.

Критерії відбору

Пропозиця відкрита для громадян усіх 18 країн-членів CEI: Албанії, Австрії, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чеської Республіки, Угорщини, Македонії, Молдови, Чорногорії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії та України.

На конкурс приймаються роботи, опубліковані в друкованих, онлайн-медіа, а також на телебаченні та радіо.

Кандидати першої секції мають бути активно залучені до розслідувальної журналістики продовж останніх двох років та працювати в журналістиці. Оцінюватимуться два журналістські матеріали.

Кандидати другої секції повинні мають бути залучені до розслідувальної  журналістики в тому числі в рамках навчальної діяльності, організованої школами/університетами, а в результаті –   опублікувати щонайменше одну розслідувальну статтю за всіма професійними стандартами. Оцінюватиметься один журналістський матеріал.

Форма подачі заявок

Самовисування не передбачене. Кандидати мають бути номіновані вагомими особами, журналістськими чи медіаорганізаціямми, медіакомпаніями, громадськими організаціями, школами журналістики чи університетами, профспілками чи іншими соціальними організаціями у зазначених країнах. Особа, яка висуває кандидата, має написати рекомендаційного листа та проінформувати номінанта, щоб зібрати всі необхідні документи для аплікації.

Необхідні документи (подаються в електронній формі):

1.   Заповнений бланк заяви;

2.   CV англійською мовою у PDF-файлі, що відповідає актуальним стандартам, приклади – на Europass;

3.   Анотація англійською мовою про роботу кандидата та його заслуги за попередні два роки, включно деталями щодо медіа, де були опубліковані матеріали (1-2 сторінки, формат PDF);

4.   Повні зразки журналістських робіт, що подаються на конкурс (в обох секціях). У випадку друкованих медіа слід зробити скан або PDF-файл оригінальної публікації. У випадку радіо чи телебачення, необхідно подавати відео- чи аудіофайл, а також скрипт або сценарій матеріалу (приймаються також лінки для скачування). У випадку інтернет-медіа, необхідно подати відбиток  публікації у PDF-файоі. Матеріали, підготовлені місцевими мовами, повинні супроводжуватися перекладом або розгорнутим осписом англійською мовою.

Журі братиме до уваги релевантність змісту повідомлень (які повинні бути сфокусовані на означених країнах), а також якість висвітлення в контексті документування, збору даних, написанні та публікації. Крім того, оцінюватимуться особисті ризики, з якими журналіст зіштовхувався під час виконання обов’язків, а також вплив на суспільство його повідомлень.

Кінцевий термін подачі заявок

Заявки мають бути отримані на e-mail press@cei.int до п’ятниці, 30 травня 2014 року (23.59 CEST).

Всі додаткові матеріали мають бути надіслані у цифровій формі. Особа, яка висуває кандидата, та номінант повинні подбати про сумісність файлів із сучасними комп’ютерними системами. У зв’язку з цим надається перевага універсальним форматам, наприклад PDF.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
cei.int
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду