Конкурс Open Data Challenge назвав переможців

Конкурс Open Data Challenge назвав переможців

16:26,
11 Вересня 2018
1483

Конкурс Open Data Challenge назвав переможців

16:26,
11 Вересня 2018
1483
Конкурс Open Data Challenge назвав переможців
Конкурс Open Data Challenge назвав переможців
Автори:
Організатори конкурсу Open Data Challenge оголосили шість стартапів-переможців, які розділять між собою призовий фонд в 2,5 млн гривень.

На конкурсі розглядалися IT-проекти на основі відкритих даних. В першу чергу журі звертало увагу на те, аби проекти мали суспільне значення та бізнес-потенціал, були інноваційними й мали сильну та мотивовану команду.

Конкурс проводиться в Україні вже вдруге, організаторами виступили проект USAID та UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України, Фонду Східна Європа та 1991 Open Data Incubator. Цього року перемогли такі проекти:  

●   Регуляторна мапа України — онлайн-сервіс, що обробляє та візуалізує інформацію про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування. Сервіс дозволяє органу Державної регуляторної служби в автоматичному режимі отримувати інформацію, розміщену на Єдиному державному веб-порталі відкритих данихdata.gov.ua.

●   Monitor.Estate — веб-сервіс, що шукає та аналізує юридичні ризики при купівлі та оренді нерухомого майна. Ресурс збирає відкриті дані з різних державних реєстрів щодо об’єкта нерухомості. Таким чином спрощується робота юристів, а також заощаджуються кошти потенційних покупців нерухомості.

●   Прозора інфраструктура — публічна платформа відкритих даних про інфраструктуру. Портал надає інформацію щодо планування та безпосереднього виконання робіт по створенню інфраструктурного об’єкта, наприклад, про будівництво дороги.

●   Greenval — сервіс для пошуку безпечних агропрепаратів. Фермеру складно обрати, за допомогою якого препарату захищати врожай, бо виробники не завжди вказують можливу токсичність продукту для людини та навколишнього середовища. Майданчик покаже всі зареєстровані в Україні агропрепарати та відкриє доступ до цих даних всім охочим.

●   NORA — сервіс, що виявляє неочевидні зв’язки між учасниками будівельного ринку на базі відкритих даних державної архітектурно-будівельної інспекції. Проект прагне подолати непрозорість бізнес-відносин серед гравців будівельного ринку, щоб захистити державних замовників та кінцевих покупців від ризиків.

●   LvivCityHelper — чат-бот, що надає відповіді про роботу органів місцевого самоврядування, структурні підрозділи, а також підпорядковані установи (комунальні підприємства, заклади освіти, охорони здоров’я, культури тощо). До чат-бота можна звернутися та отримати відповіді, не телефонуючи на гарячу лінію міста, що заощаджує час одержувачів послуг та робить діяльність органів місцевого самоврядування більш ефективною.

Загалом на конкурс у 2018 році було подано 190 заявок з 27 міст України. Більшість проектів — зі сфер legaltech, агропромисловості, закупівель, екології, інфраструктури та digital health. До півфіналу потрапили 30 проектів, а до акселераційної програми, що тривала протягом чотирьох місяців, пройшли 20 команд.  

Подивитись переможців попереднього конкурсу можна тут.

MediaSapiens раніше писав про вісім сервісів для роботи з відкритими даними, які будуть корисними для журналістів та активістів. 

Open Data Challenge
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду