До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
Окрему квоту грантів передбачено для журналістів, які працюють з форматом «360 відео». Також організатори заохочують до подачі тих, кого не було відібрано у минулих хвилях або хто досі не подавався на Програму. Пріоритет буде надаватися цього разу саме таким медіа.
Головні факти про програму:
-
Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.
-
Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.
-
Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000за умови виконання усіх описаних у заявці умов.
-
Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані усі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.
-
Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.
Подати заявку можуть зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи), або онлайн-ресурси, блогери, незалежні журналісти з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів. Учасники попередніх хвиль можуть подаватись на гранти повторно.
У рамках VIII хвилі особлива увага буде надана щонайменше шістьом мультимедійним проектам, які в тому числі нададуть ідеї використання 360 відео як інструменту журналістики толерантності в Україні. Тематика цих матеріалів має стосуватися формування толерантного ставлення до сторін, що постраждали внаслідок конфлікту з фокусом на вимушено переміщених осіб (зйомки гуртожитків, модульних містечок, на блокпостах, на пунктах соціальної допомоги тощо). Перевагу матимуть мультимедійні проекти 360 (відео + лонгрід).
Приклад використання технології 360 відео – репортаж видання Bild із Широкіного.
Детальний опис тем, які будуть висвітлені заявниками:
-
Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;
-
Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;
-
Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;
-
Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;
-
Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;
-
Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;
-
Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).
Для участі у відборі необхідно заповнити онлайн-анкетута детально у ній описати ідеї майбутніх матеріалів. Перед поданням заявки радимо ознайомитися з цими рекомендаціями.
Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: середа, 10січня, 18:00.Результати попереднього відбору будуть повідомлені після 13січня 2017 р.
Умовою отримання гранту є гарантія розміщення виробленого матеріалу в ефірі/на шпальтах. У випадку, якщо на грант подається не ЗМІ, а незалежний журналіст, він має надати письмову згоду головного редактора на публікацію виготовленого матеріалу. Цей документ ми попросимо надати у разі, якщо ви отримаєте підтвердження про участь.
Додаткову інформацію можна отримати у координатора Програми: Юлія Бабко, e-mail: jbabko@internews.ua, (063) 7101396