Журналістів запрошують до участі у навчальній програмі у Польщі на тему висвітлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Журналістів запрошують до участі у навчальній програмі у Польщі на тему висвітлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Навчальна програма відбуватиметьсяу Польщіі триватиме 2 тижні. Учасників обиратимуть за результатами відкритого конкурсу. Навчальна група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до п’яти альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів.
Навчальна програма включає: тижневий тренінг у Варшаві та ознайомлення з практичним досвідом польських медіа, неурядових організацій, урядових структур, освітніх установ, а також тижнева поїздка у регіони для ознайомлення з роботою регіональних медіа, регіональних урядових структур, громадських організацій та шкіл.Навчальна програма передбачає, що в процесі її проведення учасники підготують журналістські матеріали з практичних аспектів європейської інтеграції та після повернення опублікують/представлять їх у ЗМІ України.
Під час програми будуть обговорені такі питання:
- Європейські інституції та їх функціонування в польському контексті.
- Політична інформація стосовно пов’язаних із членством в ЄС заходів/дій з боку адміністрації президента,прем’єр-міністра, парламенту.
- Кошти ЄС та їх використання.
- Європейський союз та розвиток громадянського суспільства.
- Участь громадян у громадському житті на рівні міста, району, села.
- Неурядові організації/інституції, залучені до висвітлення інформації, пов’язаної із членством в ЄС: Фонд Роберта Шумана, Європейський Центр Натолін (Centrum Europejskie Natolin), Громадський Дослідницький Інститут (Instytut Badań Publicznych).
- Медіа та висвітлення інформації з питань європейської інтеграційної стратегії.
- Європейська інтеграція на практиці: місцевий розвиток, програми місцевих органів влади на підтримку безробітних, розвитку сільської місцевості та фермерів, анти-корупційні програми, програми сприяння незалежності судової системи, прозорій політичній системі, незалежним ЗМІ.
Учасниками програми можуть бути: журналісти, редактори, блогери, а також інші представники засобів масової інформації (крім операторів та технічних працівників), передусім ті, хто працює в східних та південних областях України.
Кандидати мають відповідати таким вимогам:
- бути громадянином України;
- проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;
- мати щонайменше три роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля п’яти років;
- мати право отримати Шенгенську візу.
Більш детальну інформацію про навчальну програму, умови участі та контакти організаторів можна знайти за посиланням.