Українська Вікіпедія анонсує день створення нових статей «Вікіфлешмоб»

00:00,
23 Квітня 2014
2812

Українська Вікіпедія анонсує день створення нових статей «Вікіфлешмоб»

00:00,
23 Квітня 2014
2812
Українська Вікіпедія анонсує день створення нових статей «Вікіфлешмоб»
27 квітня 2014 року оголошено днем створення нових статей в україномовному розділі вільної енциклопедії «Вікіпедія». Про це повідомляє прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

Акція присвячена пам'яті дописувача «Вікіпедії» Ігоря Костенка, який загинув 20 лютого на Майдані у Києві. У 2013 році він був одним із тих, хто запропонував провести «Вікіфлешмоб», планував узяти участь в його організації.

«Якби хоча б кожен десятий читач Вікіпедії в Україні написав одну корисну статтю, ми б мали понад мільйон корисних статей, адже місячна аудиторія сайту в Україні складає понад 11 млн осіб», - йдеться в повідомленні ГО «Вікімедіа Україна».

Акція зі створення статей має на меті популяризувати дописування у Вікіпедію та допомогти українському розділові енциклопедії сягнути рівня наповненості у 500 тисяч статей.

Усі учасники акції зможуть отримати невеличкі пам'ятні сувеніри від організаторів: або поштою, або прийшовши на «вікізустрічі» у Києві, Львові чи Дніпропетровську. На таких зустрічах охочі також зможуть поспілкуватися із досвідченим вікіпедистами, розпитати про функціонування Вікіпедії та просто пописати разом статті.

Для зручності учасників «Вікіфлешмобу», які раніше не писали до Вікіпедії, створено спеціальну сторінку, яка пояснює ключові засади енциклопедії та дозволяє легко створити статтю через «Майстер написання статей».

Також на сторінці зазначено, як знайти тему нової статті, коли не знаєш, про що можна написати. Для цього у Вікіпедії укладено спеціальні списки «червоних посилань», тобто статей, яких поки що бракує в енциклопедії. Для участі в акції також не обов'язково писати статтю саме 27 квітня: її можна заготувати протягом тижня у себе на комп'ютері, а 27 квітня — лише опублікувати у Вікіпедії.

ГО «Вікімедіа Україна» нагадує, що «Вікіпедія» розвивається завдяки волонтерам, які витрачають свій час на написання й редагування статей, завантаження у Вікіпедію авторських фотографій та медіа файлів тощо. За 10 років існування україномовної Вікіпедії сайт став найбільшою енциклопедією українською мовою й динамічно розвивається. Керівництво провідних університетів України радило писати статті до Вікіпедії замість рефератів.

За додатковою інформацією можна звертатися до Андрія Макухи, голови Правління ГО «Вікімедіа Україна», координатора Вікіфлешмобу(andriy.makukha@gmail.com, 0973679978) та Юрія Булки, члена Правління ГО «Вікімедіа Україна», координатора Вікіфлешмобу у Львові yurkobb@gmail.com, 0634898608).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
texty.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду