Facebook збирала дані про дзвінки та SMS користувачів Android пристроїв
Facebook збирала дані про дзвінки та SMS користувачів Android пристроїв
З початком #deletefacebook користувачі почали видаляти свої профілі з Facebook, пише The Guardian. Спершу соцмережа пропонує користувачеві, який хоче видалити свій акаунт, лише деактивувати його. Таким чином профіль в соцмережі буде неактивним, але усі дані залишаться на серверах Facebook. Якщо ж користувач хоче повністю їх видалити, Facebook пропонує спершу завантажити архів з усіма даними профілю.
Розробник Ділан МакКей (Dylan McKay) звернув увагу на те, що було в архіві даних, які він завантажив з Facebook. Із здивуванням він знайшов дані про дзвінки матері його дівчини серед інформації, яку соцмережа зібрала про нього. Невдовзі про те ж почали писати й інші люди в Twitter.
Скріншот із записами про дзвінки, які знайшов Ділан МакКей.
Редактор видання Ars Technica Шон Галлахер (Sean Gallagher) перевірив інформацію та виявив, що компанія зібрала дані про його дзвінки та SMS в 2015-2016 роках, коли він користувався смартфонами на Android.
В офіційній заяві Facebook пояснила, що збирала ці дані «для покращення системи рекомендацій».
«Найважливіше в додатках і сервісах, які допомагають вам встановлювати зв'язки - це зробити процес пошуку людей простішим. Тому коли ви входите в додаток месенджера або соцмережі з телефону вперше, це (отримання доступу до журналу викликів і SMS) звичайна практика, яка починається з завантаження контактів», - йдеться в коментарі компанії. Facebook також зазначила, що в налаштуваннях додатка Messenger можна вимкнути збір цієї інформації. У разі, якщо користувач видалить профіль на Facebook, збір даних також буде припинений.
Власники iOS-пристроїв не знайшли записів дзвінків і повідомлень в файлах, завантажени з Facebook.
Нагадаємо, раніше видання The Guardian опублікувало розслідування, згідно з яким компанія Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Витік торкнувся даних близько 50 мільйонів користувачів.
Згодом Facebook заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кілкьох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи, збираючи дані користувачів без відома соцмережі.