Facebook розкритикували за повільну реакцію на відео з убивством у Клівленді

Cтів Стівенс, BBC

На відео він застрелив 74-річного чоловіка. Ймовірний вбивця заявив, що обрав жертву випадково, передає BBC.

Оголошений у розшук - афроамериканець Стів Стівенс - озброєний і дуже небезпечний, наголошується у повідомленнях поліції.

Стів Стівенс також заявив, що скоїв інші вбивства.

Поліція перевіряє цю інформацію. Наразі правоохоронці не виявили інших жертв ймовірного вбивці.

Поліцейські припускають, що чоловік виїхав з Огайо і може бути у штатах Пенсильванія, Нью-Йорк, Індіана чи Мічиган. Тамтешніх жителів просять бути обережними і повідомляти поліції про виявлення підозрілого чоловіка.

Водночас компанія Facebook знов потрапила під критику. Відео вбивства було доступне в мережі близько трьох годин, повідомляє The Telegraph. Представник Facebook запевнив, що злочин не транслювався в прямому ефірі, як спершу повідомили медіа, натомість воно було завантажене в мережу згодом. Однак користувачам не сподобалося, що компанія так довго не реагувала на публікацію контенту зі сценами насильства, яке порушує правила спільноти.

Представник Facebook назвав інцидент «жахливим злочином» і заявив, що компанія «не допускає такого роду контент на Facebook». 

Відео з убивством у Клівленді порівняли з іншим інцидентом, який трапився у березні цього року в Чикаго. Тоді підліток транслював у Facebook Live як група чоловіків знущалися над 15-річною дівчиною. Трансляцію дивилися 40 осіб, проте жоден з цих користувачів не повідомив у поліцію про скоєння злочину.

За словами представника Facebook, компанія «наполегливо працює, аби підтримати безпечне середовище на Facebook, і перебуває в контакті з правоохоронними органами в надзвичайних ситуаціях, коли є прямі загрози фізичній безпеці людей». 

Нагадуємо, що в серпні 2015 двох журналістів телеканалу WDBJ7, що являється партнером CBS, вбили у штаті Вірджинія під час прямого ефіру. Журналістку Елісон Паркер та оператора Адама Уорда застрелив під час запису інтерв’ю колишній співробітник телекомпанії Вестер Лі Фленеган. Використовуючи мобільний телефон або інший записуючий пристрій, він зняв однохвилинне відео вбивства від першої особи, у якому він повільно наближався до жертв, займав зручну позицію, простягав руку з пістолетом, скерованим на жертв. Десь протягом п’ятигодинної спроби втечі дорогами Вірджинії вбивця знайшов спосіб завантажити відео на акаунти в Twitter тa Facebook разом з особистими образами на адресу Паркер та Уорда.

comments powered by Disqus