Sony знову випускатиме вінілові пластинки

Istock/Filonmar

Про це повідомляє  Nikkei.

Компанія випускатиме пластинки зі старими (здебільшого японськими) піснями, на які  вже має права, і популярними альбомами сучасних виконавців. Sony виконуватиме також замовлення інших лейблів.

Причиною перезапуску виробництва є зріст попиту.  Останнім часом формат набуває популярності. Причому, як зазначають представники компанії, не лише серед шанувальників старшого покоління, а й серед молоді.

У минулому році у США продажі вінілових платівок перевищили продажі цифрової музики. Більшість покупців молодші за 35 років.

В Японії  у 2016 продали 799 000 вінілів. Зважаючи на нову популярність формату, тогоріч Sony і Panasonic випустили нові рекордери (пристрої для прослуховування вінілових пластинок - MS), а Lawson HMV з 2014 року встигла відкрити у Токіо три магазини, що продають пластинки.

Зараз в Японії працює лише один завод з виробництва вінілів. Його потужностей не вистачає для того, щоб задовольнити потреби аудиторії. Через це деякі альбоми виходять невеликим тиражем.

Sony припинила виробництво пластинок у 1989 році через появу CD. Компанія вважала, що диски зможуть повністю замінити вінілові пластинки.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens  писав про те, як вініл знову стає популярним. В 2008 році кількість проданих екземплярів підскочила вдвічі й продовжила зростати з кожним роком. В 2016 році прибуток від продажу вінілу у Великобританії вперше перевищив суму коштів, отриманих від цифрових завантажень музики.

comments powered by Disqus