МЗС запустило додаток для мандрівників «Друг»

Скріншот friend.mfa.gov.ua

Про це повідомив Департамент консульської служби МЗС України у Facebook.

Проект Добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордон («Друг») має на меті надавати українцям стислу інформацію про країну, до якої планується подорож, попереджати їх про можливі стихійні лиха й конфлікти, а в разі потреби також пришвидшити розшук громадян чи забезпечити їм сприяння.

Для реєстрації необхідно заповнити електронну анкету, вказавши інформацію про себе (мандрівника) та супутників, маршрут подорожі та період перебування за кордоном, а також контактну особу в Україні.

«У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої Ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на Ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з Вами або з особами, яких Ви зазначили у анкеті», – повідомляється на сайті сервісу.

З розділу «Карта посольств на консульств» сервісу можна дізнатися про найближчі закордонні дипломатичні установи України. Розділ «Країни» інформує про культурні та релігійні особливості іноземних держав, митні правила, а також чи безпечно там перебувати в поточний період. Крім того, там також надаються усі необхідні телефонні номери.

Наразі в розділі «Країни» є інформація про 21 державу.

Сервісом «Друг» можна користуватися зі смартфона, планшета, а також стаціонарного комп'ютера. Додаток «Друг» доступний для завантаження в GooglePlay та AppStore.

Нагадаємо, днями уряд України пообіцяв до 2020 року забезпечити покриття широкосмуговим доступом до інтернету понад 70-80% території України, а також найближчим часом розглянути пропозиції щодо надання доступу українським школам та дитячим садкам.

comments powered by Disqus