WikiLeaks планує створити базу з особистими даними верифікованих користувачів Twitter

International Business Times

У повідомленні йшлося про те, що організація WikiLeaks розмірковує про створення архіву, де буде вказана інформація про сім'ю, роботу, фінансовий стан, і особистих відносинах всіх верифікованих користувачів Twitter (верифіковані акаунти мають позначку у вигляді синьої галочки на сторінці). Пізніше повідомлення зі сторінки WikiLeaks Task Force було видалено.  

«Користувачі зустріли цей твіт із занепокоєнням і скептицизмом. Така база даних була б простим способом для координації зусиль щодо переслідування певних осіб, особливо якщо така "база даних" буде публічною», - пише The Verge. Також користувачі Twitter вказали на подвійні стандарти в діяльності WikiLeaks, яка обурювалася створенням бази даних щодо громадян Агентством національної безпеки в 2013 році, а тепер міркує над розробкою своєї бази.

Згодом акаунт WikiLeaks Task Force виступив із поясненнями, що створення бази даних розглядається як інструмент для оцінки відвідуваності сайтів і аналізу поведінки відвідувачів за допомогою графіків. Невідомо, як саме буде працювати цей інструмент і чи буде він у відкритому доступі.

В свою чергу в компанії Twitter повідомили The Verge, що «публікація приватної або конфіденційної інформації про інших користувачів порушує правила соціальної мережі». Нагадування про це правило також з'явилося в офіційному акаунті Twitter через кілька годин після першої заяви WikiLeaks про створення відкритого архіву даних.

Нещодавно спецслужби США встановили посередників, які передали Wikileaks викрадену переписку представників Демократичної партії США. Також проект Wikileaks заявив про те, що диск з листуванням Гілларі Клінтон зник з архівів США.

comments powered by Disqus