В Європі та Росії поширюється вірус-вимагач, який блокує комп’ютери

В Європі та Росії поширюється вірус-вимагач, який блокує комп’ютери

11:25,
13 Травня 2017
4921

В Європі та Росії поширюється вірус-вимагач, який блокує комп’ютери

11:25,
13 Травня 2017
4921
В Європі та Росії поширюється вірус-вимагач, який блокує комп’ютери
В Європі та Росії поширюється вірус-вимагач, який блокує комп’ютери
Автори:
Від учора в світі поширюєтсья вірус-вимагач WannaCrypt, який блокує доступ до комп'ютера і вимагає викуп за розблокування.

Більше всіх через атаку вірусу постраждали сервери на території Росії й Тайваню, повідомляє група MalwareHunterTeam, що спеціалізується на кібербезпеці. В Росії під удатром опинились сервери МВС і операторів зв'язку, зокрема «Мегафон».

Атак також зазнали комп'ютерні системи Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Португалії, Туреччини, України, Казахстану, Індонезії, В'єтнаму, Японії та Філіппін.

За розблокування пристроїв вірус вимагає викуп у біткоінах, еквівалентний 300 доларам США. На виплату дається три дні, потім сума збільшується вдвічі.

Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Компанія Microsoft закрила вразливість, яку використовує вірус, в березні та опублікувала заклик до користувачів оновити систему. Схоже, що пристрої, які були вражені WannaCrypt, не були оновлені.

 

Карта поширення віруса WannaCrypt від Malwaretech.

Нещодавно проект No More Ransom, який бореться з вірусами-вимагачами, що шифрують усі дані на комп’ютері та потім вимагають викуп, запустив версію українською мовою. Платформа пропонує 40 безкоштовних інструментів дешифрування.

Також MediaSapiens радить уважно ставитись до листів від незнайомих адресатів. Не відкривайте листи з принадливими темами на кшталт «Вітаємо, ви виграли автомобіль!» чи листи в темах яких є погрози  - «Оновіть свої персональні дані, інакше ваша банкіська карта буде заблокована!». Вірус в листах надсилається через вкладений файл чи посилання - тому не натискайте на посилання у підозрілих листах та не завантажуйте файли з розширенням «.exe», «.vbs» та «.scr» від незнайомих адресатів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Белрынок
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду