У зламі серверів Всесвітнього антидопінгового агентства підозрюють двох росіян
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У зламі серверів Всесвітнього антидопінгового агентства підозрюють двох росіян
Про це повідомляє DW з посиланням на швейцарське видання Tages Anzeiger і нідерландське NRC Handelsblad.
Двоє громанядян РФ були затримані навесні 2018 року у Гаазі за підозрою в спробі отримання даних лабораторії у швейцарському місті Шпіц, яка допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у британському місті Солсбері. Відзначається, що вони мали спеціальне обладнання для проникнення в комп'ютерні мережі.
Розслідування щодо обох росіян ведеться у Швейцарії з березня минулого року. Їх обох було вислано до Росії.
Як повідомила прокуратура Швейцарії, нещодавно слідству також вдалося виявити ймовірну причетність цих осіб до ще до однієї шпигунської операції – хакерської атаки на комп'ютерну систему WADA, офіс якої знаходиться в м.Лозанна.
Злом бази даних ADAMS антидопінгового агентства, де фіксуються всі результати допінг-тестів, стався у 2016 році. У результаті мав місце витік даних допінг-проб спортсменів, взятих під час Олімпіади в Ріо-де-Жанейро. Інформацію про атлетів, які вживали допінг, виклали у відкритий доступ в інтернеті. Пізніше WADA звинуватила в кібератаці групу хакерів Fancy Bear, яку пов'язують з російськими спецслужбами.
Представниця прокуратури Берна Лінда фон Бур заявила газеті Tages Anzeiger, що у справі про кібератаку на базу даних WADA проводиться кримінальне розслідування, а російські громадяни, яких було затримано в Нідерландах, є об'єктом уваги швейцарського слідства за підозрою у політичному шпигунстві.
У WADA нову інформацію про атаку не прокоментували. А російське посольство у Швейцарії назвало публікації «черговою казкою» та «черговим антиросійським випадом».
Нагадаємо, наприкінці лютого стало відомо, що інформаційна мережа уряду Німеччини «Берлін-Бонн» (IVBB), яка вважається особливо надійно захищеною, зазнала хакерських атак. Повідомлялося, що сама кібератака не завдала практично жодної шкоди: хакерам не вдалося отримати доступ до даних мережі.У Федеральному відомстві з охорони конституції Німеччини вважають, що за нещодавно викритий кібернапад на комп'ютерні мережі уряду ФРН, найімовірніше, відповідальна Росія.
Також німецьке видання Der Spiegel повідомляло, що у червні суспільні медіа Німеччини ZDF (телеканал) і WDR (телерадіокомпанія) зазнали російських кібератак .