У Великобританії створили реабілітаційний центр для кіберзлочинців
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Великобританії створили реабілітаційний центр для кіберзлочинців
Британське Національне агентство по боротьбі зі злочинністю (NCA) відкрило перший реабілітаційний центр для людей, які були засуджені до ув'язнення за кіберзлочини. Як пише BBC, у ньому їх вчать використовувати свої навички у більш конструктивних цілях та готують до роботи в спецслужбах. Нині центр відвідують восьмеро молодих людей, які потрапили в поле зору правоохоронців за нелегальні дії в онлайні ще у підлітковому віці. Деякі з них ламали сайти чи сервери, здійснювали кібератаки, змушували користувачів розкривати свої персональні дані, зламували шкільні мережі або ж іншим чином порушували британське законодавство про використання комп'ютерів.
Серед слухачів центру є й ті, хто в грудні 2016 року брав участь в атаці на британського провайдера TalkTalk. Тоді було зламано майже 5 мільйонів роутерів. За словами самих хлопців, вони здебільшого робили подібні дії «для веселощів».
Більшість учасників центру отримали умовні терміни, але їх також зобов'язали ходити на реабілітацію кожні вихідні. Вони відвідують лекції про судово-медичний аналіз та захист мереж компаній від атак. Також їх вчать шукати лазівки в системах безпеки і повідомляти про них керівництву за винагороду. Крім того, хакерам розповідають про вакансії в службі кібербезпеки.
У разі успіху програми, NCA планує відкрити подібні центри по всій країні. Організатори експерименту хочуть, щоб батьки або опікуни відправляли дітей з подібними навичками в організації, де їх можуть допомогти зробити кар'єру в сфері кібербезпеки.
Нагадаємо, за даними компанії Check Point Software Technologies, що спеціалізується на кібербезпеці, за травень три найбільш поширені віруси - Fireball, RoughTed та WannaCry - атакували 44% організацій на планеті.
Також лідери G7 висловилися за посилення боротьби з кіберзлочинцями, після того, як вірус WannaCry вразив ряд компаній та організацій по всьому світу. Збитки від цієї кібератаки оцінили в мільярд доларів.