Телеканал SVT виявив хакерів-здирників, які ймовірно координуються в Росії

DW

Про це повідомляє DW з посиланням на телекомпанію SVT.

SVT отримала доступ до бази даних хакерів у результаті витоку інформації.

Телеканал повідомив, що анонімна група хакерів, чия діяльність, імовірно, координується з російського Санкт-Петербурга, розіслала по електронній пошті понад 1,6 млн листів. Вони мали вигляд розсилки від шведської телекомунікаційної компанії Telia і поштового оператора PostNord.

Після переходу за посиланнями, вказаними в листах, комп'ютери користувачів блокуються. За зняття блокування хакери-здирники вимагають викуп.

За даними репортерів, хакери атакували таким чином комп'ютери в 31 країні, зокрема Швеції, Австралії, Польщі, Іспанії, Італії, Туреччині та Індії. Розмір викупу в більшості випадків коливався від 410 до 620 євро. Хакери пропонували перерахувати його в біткоіни.

Один з опитаних журналістами постраждалих від вірусу, пояснив, що так як сума викупу відносно невелика, «багато хто швидко її виплачує».

Телеканал SVT повідомив, що пов'язує кібератаки з Росією через те, що отримане в результаті витоку інформації листування хакерів велося російською мовою. У ньому йшлося про банківські рахунки, заражені комп'ютери та обсяги коштів, які вдалося заробити.

Крім того, SVT стверджує, що використовувана злочинцями «програма шифрування посилає спеціальний ключ на сервер в Росії». IP-адреса, з якого координується діяльність хакерів, також «управляється з підключення в центрі Санкт-Петербурга».

Нагадаємо, видання The Washington Post стверджує, що в 2014 році за допомогою програми «Лабораторії Касперського» Росією було викрадено секретні дані Агентства національної безпеки США. Це виявила розвідка Ізраїлю, яка попередила про інцидент владу США. Засновник компанії Євген Касперський заявив, що це сталося випадково. 13 вересня Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило федеральним компаніям користуватися програмним забезпеченням російської компанії Kaspersky Lab.

Інформаційне агентство Reuters стверджує, що Росія отримала вихідний код системи кіберзахисту Пентагону.

У жовтні стало відомо, що російські хакери зламують смартфони солдатів НАТО у країнах Балтії і Польщі.

 

comments powered by Disqus