«Лабораторія Касперського» розповіла про випадкове копіювання даних розвідки США

macgasm.net

Про це Associated Press розповів Євген Касперський, засновник компанії.

Документи потрапили до «Лабораторії Касперського» під час стандартної процедури завантаження досліджуваних вірусів з комп’ютерів користувачів.  За словами Касперського, співробітники, які скачували інформацію про хакерів, прийшли в його кабінет повідомити про проблему - разом з даними щодо Equation Group, знайденими у комп’ютері одного з працівників АНБ, вони випадково завантажили засекречені документи Агентства.

Засновник компанії згадує, у нього «не було ніяких сумнівів» щодо подальших дій з цими даними. «Вони повинні бути видалені», - сказав Касперський співробітникам. На питання Associated Press чи повідомляла компанія про отримання даних АНБ, Касперський не відповів.

Раніше The Washington Post писав, що за допомогою програми «Лабораторії Касперського» було викрадено секретні дані АНБ. Це виявила розвідка Ізраїлю, яка попередила про інцидент владу США.

Крім того, The Wall Street Journal дізнався, що російські хакери використовують програми «Лабораторії Касперського», щоб ідентифікувати необхідні файли на комп'ютерах співробітників АНБ.

Фахівці з інформаційної безпеки досі сумніваються в тому, чи можна звинувачувати «Лабораторію Касперського» у навмисному вилученні конфіденційних даних. Адже невизначеність полягає в характері сучасного антивірусного програмного забезпечення, яке просто виконує свою роботу, блокуючи підозрілі файли.

В той же час існує варіант налаштування програмного забезпечення з метою блокування й інших файлів, наприклад, секретних документів уряду іноземного конкурента.

Євген Касперський заперечує будь-який зв’язок з російським урядом. Аби спростувати ці підозри, засновник компанії раніше заявив, що готовий надати владі США вихідний код своїх програм. Також у своєму інтерв'ю  він стверджує, що будь-які секретні документи, які ненавмисне потраплять до програмного забезпечення Kaspersky Lab, буде знищено.

«Якщо ми побачимо конфіденційну чи секретну інформацію, вона негайно буде вилучена, як і в цьому випадку», - сказав він.

Як раніше писав MediaSapiens, у вересні Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило федеральним компаніям користуватися програмним забезпеченням Kaspersky Lab, остерігаючись її можливих зв’язків з російською розвідкою.

comments powered by Disqus