Facebook випадково злила в мережу дані про своїх модераторів

The Guardian

Під час видалення інформації, забороненої правилами Facebook, адміністратор спільноти або автор публікації бачили ім'я і посилання на сторінку модератора, повідомляє The Guardian. З тисячі співробітників, чиї дані опинились в мережі, близько 40 займалися модеруванням екстремістського контенту.

Проблему виявили в листопаді 2016 року, коли до кількох модераторів почали додаватися в друзі незнайомці і деякі з них підозрювалися у співпраці з бойовиками. За даними видання, близько шести модераторів знаходяться в групі підвищеного ризику, оскільки вони могли контактувати з екстремістами. Один з них навіть вирішив утекти з Ірландії до східної Європи, оскільки з ним намагалися сконтактувати користувачі, яких пов’язують з угрупованням ХАМАС. Він розповів, що вже п’ять місяців живе у страху і невдовзі буде змушений повернутися до Ірландії, оскільки в  нього закінчуються гроші. Інші співробітники також знаходяться в стані стресу через витік їх особистих даних.

У Facebook запевнили, що така ситуація не повториться у майбутньому й направили керівника відділу глобальних розслідувань Facebook Крейга Д'Суза (Craig D'Souza) для роботи із постраждалими від витоку даних модераторами. Співробітникам порекомендували встановити вдома сигналізацію і забезпечили їм корпорати вний транспорт від дому до роботи. З ними також цілодобово працює ірландська поліція.

Раніше The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. «Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з'являється він швидко», - розповів газеті співробітник компанії на умовах анонімності. При цьому інструкції для модерування є досить заплутаними.

comments powered by Disqus