Британські спецслужби звинуватили КНДР в атаках віруса WannaCry

blog.willis.com

Як повідомляє The Independent, британський уряд вперше публічно визнав цей факт. «Ми впевнені настільки, наскільки це взагалі можливо. Я, очевидно, не можу розкривати деталі розвідданих, але ми та інші світові спільноти віримо, що Північна Корея зіграла цю роль», - сказав міністр.

Він також запропонував західним країнам розробити систему протидії кібератакам на зразок систем захисту від ядерних атак. При цьому міністр зазначив, що складно арештувати когось із відповідальних за кібератаку, оскільки в ній була задіяна «ворожа держава».

Британська Національна система охорони здоров'я була атакована вірусом WannaCry 12 травня цього року. Внаслідок кібератаки було скасовано зустрічі 19 500 пацієнтів з лікарями, а п’ять лікарень були змушені відкликати назад карети швидкої допомоги, оскільки не могли керувати викликами через враження комп’ютерної системи.

Раніше американська розвідка припустила, що творці вірусу WannaCry є вихідцями з південноазіатських країн.

Вірус-вимагач почав поширюватися світом 12 травня. Він блокує комп'ютер і вимагає 300 доларів за розблокування. Десятки тисяч заражень зареєстрували у принаймні 99 країнах. Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Компанія Microsoft закрила вразливість, яку використовує вірус, в березні та опублікувала заклик до користувачів оновити систему.

Аналітики компанії KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінюють збиток від віруса-шифрувальника WannaCry в мільярд доларів.

comments powered by Disqus