Цукерберг погодився на трансляцію його виступу в Європарламенті
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Цукерберг погодився на трансляцію його виступу в Європарламенті
Про це в Twitter повідомив президент Європарламенту Антоніо Таяні (Antonio Tajani) .
«Я особисто обговорив з генеральним директором Facebook паном Цукербергом можливість веб-трансляції зустрічі з ним. Я радий повідомити, що він прийняв це нове прохання. Відмінна новина для громадян ЄС. Я вдячний йому за повагу, висловлену до Європарламенту. Зустріч завтра з 18:15 до 19:30», – написав пан Таяні.
I have personally discussed with Facebook CEO Mr Zuckerberg the possibilty of webstreaming meeting with him. I am glad to announce that he has accepted this new request. Great news for EU citizens. I thank him for the respect shown towards EP. Meeting tomorrow from 18:15 to 19:30
— Antonio Tajani (@EP_President) 21 травня 2018 р.
Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що зустріч керівника Facebook з представниками Європарламенту відбудеться за зачиненими дверима. Під час поїздки до Європи Марк Цукерберг також віч-на-віч зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном (Emmanuel Macron), з яким матиме «відверту дискусію щодо всіх питань».
Проте очільник соціальної мережі не погодився відповісти на запитання депутатів парламенту Великої Британії. Замість нього перед ними вже свідчив технічний директор Майк Шрепфера (Mike Schroepfer). Також Facebook надала письмові відповіді британським парламентаріям на їхні запитання.
У квітні Марк Цукерберг два дні свідчив з приводу витоку даних користувачів Facebook до Cambridge Analytica та в цілому політики соцмережі в Конгресі США.
Європейський парламент двічі закликав очільника Facebook взяти участь у його слуханнях.
Як писав MediaSapiens, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році.
Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.
Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.
Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні.
Як писав MediaSapiens, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) — документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.