Німецькі спецслужби зламували месенджер Telegram – ЗМІ

Фото: Chris Ratcliffe, Bloomberg via Getty Images

Про це повідомило видання nv.ua з посиланням на німецьку версію сайту Motherboard.

Захист месенджера, який позиціонує себе як дуже безпечний, вдалося обійти за допомогою програми Bundestrojaner. Видання повідомило, що ця програма була схвалена владою Німеччини в 2016 році, а злам акаунтів стався ще в квітні 2015 року. Тобто дії німецької поліції були незаконними.

Спецслужби змогли отримати доступ до акаунтів і групового чату організації ультранаціоналістів під назвою «Громада Oldschool», які начебто планували підпал гуртожитку для емігрантів. Незабаром бойовики цієї організації були затримані, а потім засуджені.

Як повідомляє видання, посилаючись на власні джерела, тільки в 2015 році спецслужба отримала доступ до 32 акаунтів в Telegram, ще 12 подібних випадків сталися цього року.

Представниця федерального уряду Мартіна Реннер заявила, що «навіть Федеральній кримінальній поліції дозволяється робити тільки те, що передабчено законом. Я боюся, що ФКП могла насправді зробити те, що незаконно». 

Програми Федеральної кримінальної поліції Німеччини можуть отримувати повідомлення тільки з незашифрованих чатів месенджера. Проти наскрізного шифрування спецслужби поки що безсилі, але цю функцію в Telegram необхідно активувати окремо.

Нагадаємо, минулого року хакери з угруповання Rocket Kitten зламали 15 мільйонів Telegram-акаунтів жителів Ірану й дізналися їх номери телефонів.

У липні цього року засновник Telegram Павло Дуров пообіцяв посилити боротьбу з каналами, що містять екстремістський та терористичний контент.

comments powered by Disqus