Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook

Business Insider

На думку Сороса, ці компанії монополізують ринок та цілеспрямовано створюють умови, за яких користувачі звикають користуватися лише їх продуктами й стають залежними від них, пише AFP.

«Facebook та Google ефективно контролюють половину всіх надходжень від реклами в інтернеті. Вони стверджують, що вони є лише розповсюджувачами інформації. Але той факт, що вони є майже монополістами, робить їх надавачами публічних послуг і вони мають підпорядковуватися більш жорстким правилам, спрямованим на збереження конкуренції, інновацій та справедливого та відкритого універсального доступу», - сказав Джордж Сорос.

Він також висловив думку, що компанії, які працюють в сфері соціальних медіа, експлуатують соціальне середовище та «впливають на думки і поведінку людей без їхнього відома». Сорос також порівняв їх з казино, які розробляють методи, що спонукають гравців програвати якомога більше грошей.

Фінансист звернув увагу й на темпи, якими зростає аудиторія Facebook. За перші 8,5 років соцмережа зібрала аудиторію в 1 мільярд осіб. За наступні чотири роки Facebook збільшила її у два рази до 2 мільярдів користувачів. Сорос прогнозує, що менш ніж за три роки для Facebook не залишиться нових користувачів, яких вона могла б залучити. Водночас компанії збирають дуже великий обсяг даних про людей і можуть здійснювати такий контроль, який не міг уявити навіть Джордж Орвелл.  

На думку Сороса, уряди держав через це почнуть запроваджувати більш жорстке регулювання для технокомпаній й вважає, що їх дні же злічені. 

Нагадаємо, в минулому році Німеччина розробила та прийняла закон, згідно з яким  з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі» або поширюють дезінформацію.

comments powered by Disqus