Google пообіцяла покращити свій пошук й показувати більше різноманітних результатів

MakeUseOf

Зміни в першу чергу стосуватимуться вікон із так званими швидкими відповідями (Snippets), пише BBC. Компанію раніше звинувачували в тому, що у це вікно алгоритм часто підтягує фейки. Зараз у цьому блоці відображається лише одне вікно, однак в майбутньому їх може стати декілька.

Блок із швидкими відповідями у результатах пошуку Google був запроваджений в 2014 році. Ідея полягала в тому, аби користувачі могли швидко прочитати відповідь на своє питання, без потреби клацати на лінки й переходити на інші сторінки. Компанія згодом визнала, що якість інформації в швидких відповідях може залежати від пошукового запиту. Відповіді з цього блоку також використовує у своїй роботі розумна колонка Google Home.

В мережі з’явився перелік пошукових запитів, на які в цьому блоці результатів були дуже химерними й нерелевантними. Так, на питання «Чи жінки злі?» Google цитує фрагмент з книги, в якому стверджується, що в кожній жінці є частинка від повії й жінки є злом.  

Як пояснили в компанії, раніше система підбирала відповіді, враховуючи питання, які ставили користувачі. Наприклад, на питання «Чи рептилії є хорошими домашніми улюбленцями?» система показувала посилання на статті, в яких наводилися аргументи «за». Якщо ж питання було «Чи рептилії є поганими домашніми улюбленцями?», тоді системанаводила аргументи проти.

Google планує давати більш різноманітні відповіді на питання, які враховуватимуть протилежні точки зору.

Нагадаємо, минулого року пошуковик Google повідомив  про зміни в своєму алгоритмі, аби виключити з результатів пошуку посилання на фейкові новини та екстремістські висловлювання.

comments powered by Disqus