Google і Facebook закликали Конгрес США послабити стеження за користувачами в інтернеті

Peter Schrank, The Economist

Компанії написали відкритого листа до Конгресу, в якому закликали внести зміни в закон, що регулює правила збору персональних даних користувачів спецслужбами. Вони просять Конгрес обмежити обсяг інформації, яка збирається за допомогою системи стеження PRISM, і забезпечити більшу прозорість щодо того, які саме дані збираються. IT-компанії також просять дати їм більше свободи при обробці запитів на розкриття даних користувачів з боку спецслужб. В листі також пропонується посилити нагляд за діяльністю Агентства національної безпеки США.

Крім Google і Facebook, лист також підписали Amazon, Twitter, Cisco, Microsoft, Yahoo, LinkedIn, Mozilla, Pinterest та інші компанії.

Нагадаємо, вперше про систему стеження PRISM стало відомо в 2013 році від співробітника технічних служб ЦРУ Едварда Сноудена. Після цього він був змушений втекти спершу до Гонконгу, а потім до Москви, де і отримав тимчасовий притулок. Минулого року він попросив про помилування в президента США Барака Обами. Минулого року Білий дім відхилив петицію щодо помилування Сноудена, яку підписали більш ніж 150 тисяч осіб.

Раніше Сноуден вже заявляв, що готовий сісти у в’язницю, аби повернутися до США.

comments powered by Disqus