Австралійський регулятор подав до суду на Apple через порушення прав споживачів

news.com.au

Причиною позову стали відключення пристроїв Apple та надто суворі правила їх ремонту. У повідомленні регулятора йдеться, що компанія відключила декілька сотень смартфонів та планшетів і відмовилась їх розблокувати, тому що їх власники скористалися послугами сторонніх ремонтних сервісів.  

ACCC вважає, що дії компанії порушують закон Австралії про права споживачів, цитує The Australian. «Гарантії прав споживачів в Австралії існують незалежно від гарантій компанії. Позбавлення цих гарантій тільки через те, що клієнти вибрали сторонній сервіс, впливає і на інших користувачів. Це позбавляє їх вибору, навіть якщо десь вони можуть полагодити пристрій дешевше, ніж у виробника», - прокоментував голова регулятора Род Сімс (Rod Sims).

Також розслідування ACCC з'ясувало, що Apple регулярно відмовляла користувачам в ремонті несправних пристроїв, якщо вони до цього користувалися послугами «сторонніх» майстерень. Регулятор вимагає накласти на компанію штраф та судову заборону.

В 2013 році ACCC вже судився з Apple через порушення прав споживачів. Тоді компанія зобов'язалася гарантувати дотримання австралійського законодавства у сфері захисту прав споживачів. 

comments powered by Disqus